Зенит бие наред, титлата е все по-близо (видео)

Зенит постигна пета поредна победа в Премиер лигата и се върна на върха в класирането, след като няколко часа по-рано там се настани Локомотив (Москва). отборът на Андре Вилаш-Боаш взе много ценни 3 точки при гостуването си на Анжи след успех с 2:1 и продължава да е с пълен актив под ръководството на португалеца. Хосе Саломон Рондон и Дани отбелязаха головете за питерци, а Фьодр Смолов бе точен за домакините, които са на дъното в таблицата и шансовете им да се спасят стават все по-илюзорни.Зенит излезе на "Анжи-Арена" без контузения Александър Кержаков, но неговата липса не се усети заради поредния силен мач на Рондон, който беше с най-голяма заслуга за победата. Бившият нападател на Рубин се отчете с гол и асистенция, като засенчи дори намиращия се във великолепна форма Хълк. Бразилецът този път не успя да се разпише, но остава начело в листата на стрелците с 16 попадения.Анжи игра добре, а и имаше допълнително самочувствие след нулевото равенство като гост на Локо (Москва) в предишния кръг, но класата на гостите си каза думата и те направиха нова важна крачка към титлата.Домакините започнаха смело, но още в 9-ата минута получиха гол спед перфектна триходова комбинация между Дани Аксел Витсел и Рондон. Последва опасен удар с глава на Александър Бухаров, който е преотстъпен на Анжи именно от Зенит. Усилията на тима от Махачкала бяха възнаградени в средата на полувремето. Иля Максимов центрира, топката някак стигна до Смолов и той не остави шансове на Юрий Лодигин. До почивката Михаил Кержаков спаси силен изстрел на Витсел, който се озова на добра позиция след поредната скоростна атака на гостите.В началото на втората част Зенит вдигна оборотите. Хълк беше спрян от Кержаков, но в 62-ата минута вратарят на Анжи капитулира. Хълк подаде на Рондон, той гардира топката в наказателното поле и изведе Дани, който с шут по гредата вкара за 1:2.В оставащото време футболистите на Анжи се стараха много, но не можаха да изравнят. По този начин те максимално усложниха задачата си да оцелеят в Премиер лигата. Тимът на Гаджи Гаджиев има 16 точки и е на цели 8 от спасителното 14-о място.В следващия кръг Анжи гостува на Ростов, а Зенит е домакин на Волга.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА