Фрайбург разстреля Мьонхенгладбах за 16 минути (видео)

С вихрени 16 минути в края Фрайбург разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 4:2 у дома в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата и почти сигурно се спаси от изпадане. Домакините се отдалечиха на 8 точки от опасната зона три кръга преди края. Загубата пък може да се окаже решаваща за амбициите на гостите да играят в Шампионската лига. Отборът на Лусиен Фавре изнесе много силно първо полувреме и по нищо не си личеше какво предстои да се случи по-късно в двубоя. Патрик Херман откри в 9-ата минута след майсторски пас на Хуан Аранго. След това Рафаел пропусна две чисти възможности, като веднъж удари и греда, а в 33-ата минута съдията не му даде дузпа за много спорна ситуация в наказателното поле на Фрайбург.Играчите в червено излязоха преобразени за второто полувреме и набързо изравниха за 1:1 след гол на Адмир Мехмеди в 51-ата минута.Ключовият период в срещата настъпи в средата на тази част. В 65-ата минута капитанът на Мьонхенгладбах Филип Даемс пропусна дузпа, а четири минути след това съотборникът му Гранит Джака беше изгонен за втори жълт картон.И тук започна фиестата на играчите на Кристиан Щрайх. За около 60 секунди те забиха два гола чрез Оливер Зорг (71' - впечатляващ шут от далеч), и чрез Владимир Дарида (72'). Това сломи отбора на Борусия и в 87-ата минута Мехмеди им вкара още веднъж за 4:1.Секунди преди края Хавард Нордвайт оформи крайното 4:2 в полза на Фрайбург.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ