Тимът на Червенков с тежка загуба в Украйна

В мач от 25-ия кръг на футболното първенство на Украйна Металург (Донецк) победи като домакин воденият от Ангел Червенков Севастопол с 3:0. Бившият футболист на ЦСКА Жуниор Мораеш откри резултата в 15-та минута, а с голове на Алешандре в 18-та и 36-та минута отборът на Металург поведе с 3:0. В 61-та минута Жуниор Мораеш изпусна дузпа, след като вратарят на Севастопол Чуваев спаси удара му. В 81-та минута Жуниор Мораеш бе сменен от българския нападател Венцислав Христов - бивш играч на Берое. С тази победа Металург се изкачи на 6-то място във временното класиране на украинското футболно първенство с актив от 31 точки. Лидер е Шахтьор с 47 точки, следван от Днипро - 44 точки, Динамо Киев - 42 точки, и др."Резултатът не отговаря на показаното на терена. Играхме добре и създадохме много положения, но за съжаление топката не влизаше във вратата. Двата бързи гола ни пречупиха психически", заяви Червенков след мача.