Сензационна загуба за Шахтьор, Днипро настигна шампионите

Шампионът на Украйна Шахтьор (Донецк) иненадващо загуби гостуването си на Карпати и позволи на Днипро да го настигне на върха в класирането. Отборът на Мирча Луческу отстъпи с 0:1 след гол на Анис Яхович в 83-ата минута. Със същия резултат Днипро се наложи над Металург (Запорожие). Победното попадение за тима от Днепропетровск вкара Йевхен Селезньов четвърт час преди края. По този начин съставът на Хуанде Рамос събра, 47 точки, колкото има и Шахтьор, но е с мач по-малко.

Динамо (Киев) не се възползва от грешната стъпка на Шахтьор и стигна само до 2:2 при гостуването си на Карпати. Столични на два пъти повеждаха, но в крайна сметка изпуснаха победата и заемат трето място, на 4 точки зад лидерите.

В друг мач вчера Заря (Луганск) надви с 1:0 Черноморец (Одеса), а единственият гол бе дело на бившия нападател на българския Черноморец Яник Боли.