Спортинг грабна Купата на Португалия

Спортинг Лисабон спечели купата на Португалия по футбол по изключително драматичен начин, след като преодоля два гола дефицит с човек по-малко на терена и надви Брага с дузпи. Това е 16-ата купа на Португалия за Спортинг, като тя е и първа от 2008 година насам. Мачът започна трагично за гранда от Лисабон. Седрик Соарес фаулира противников играч в наказателното си поле и беше изгонен още в 15-ата минута, а Едер се разписа от бялата точка. Само десет минути по-късно Рафа Силва покачи на 2:0 и повечето фенове решиха мача за приключен. Но играчите на Спортинг не се отказаха. Ислам Слимани намали резултата в 84-та минута и Фреди Монтеро изравни в добавеното време, а мачът отиде в продължения. Двете добавени части бяха безрезултатни и двата отбора определиха победителя с дузпи. Адриен Силва, Нани и Слимани вкараха от бялата точка, а Андре Пинто, Едер и Слвадор Агра пропуснаха за Брага, което направи Спортинг победител.