Гуарани е последният полуфиналист в Копа Либертадорес

Парагвайският Гуарани се класира за полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес след равенство 0:0 в реванша срещу Расинг Клуб в Буенос Айрес. Така възпитаниците на Фернандо Хуберо продължават борбата за трофея след минималния успех с 1:0 в първия мач на собствен терен.Домакините започнаха по-активно и в 14-ата минута Густаво Боу прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.В края на полувремето Гуарани получи отличен шанс да си гарантира успеха. Марсело Палау пресече върната лошо топка към вратаря на аржентинците Себастиан Саха, който го повали в наказателното поле. Главният рефер Андрес Куня от Уругвай отсъди дузпа и показа директен червен картон на Саха.Резервният страж Нелсон Ибаниес отрази удара на Хулиан Бенитес от бялата точка, но с човек по-малко след почивката Расинг Клуб не успя да стигне до попадение и отпадна. Така за място на финала Гуарани ще се изправи срещу друг аржентински тим Ривър Плейт, като гостува в първата среща на 15 юли.