Славия завърши сезона с победа (видео)

Отборът на Славия победи с 1:0 Хасково в последния мач от втората плейофна шестица за сезон 2014/2015. Петър Атанасов вкара победния гол в 91-ата минута. "Белите" завършиха на девето място с 43 точки, а домакините останаха последни с едва 15.Началните минути на срещата бяха скучни за малцината зрители на стадиона, но постепенно "белите" овладяха инициативата. В 23-ата минута те имаха първа възможност да вкарат, но удар с глава на Ивайло Димитров след корнер премина над вратата. Три минути след това Димитров се измъкна по дясното крило, нахлу в наказателното поле и центрира към Жереми Манзоро, чийто шут бе блокиран от защитник в червено. Последва и слаб удар на Петър Атанасов, който не затрудни Николай Банков.В 30-ата минута пак Димитров бе в центъра на събитията, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, стреля с глава, но кълбото излезе в аут. Поредното положение се откри пред Манзоро две минути по-късно, но крилото прати топката високо над вратата.В 34-ата минута и домакините се отчетоха с удар към Емил Петров. Нанесе го Атанас Кръстев, но без по никакъв начин да застраши стража на столичани. Десет минути по-късно Петров не се намеси убедително след изстрел от свободен удар на Владислав Узунов, но все пак успя да запази вратата си суха.Футболистите на Славия имаха първата възможност за гол и след почивката, но този път удар с глава на Ангел Грънчов не намери целта. В 80-ата минута Кръстев за втори път път опита да порази вратата на гостите, но Петров успя да изчисти. Три минути по-късно комбинация между Радослав Василев и Манзоро позволи на българския национал да излезе в отлична позиция, но Банков успя да спаси."Белите" все пак успяха да стигнат до победата в първата минута на добавеното време, когато юношата Емил Стоев изведе по перфектен начин Атанасов и за атакуващия състезател остана по-лесната задача да се разпише за крайното 0:1.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ