Пет начина да си направиш играта по-щастлива и печеливша
Време е за малко пролетно разчистване. Записвам си идеи за бъдещи статии и тази седмица реших да подбера някои идеи и съвети, с което да си направиш играта печеливша и да това да те прави щастлив/а.
Ако сега започваш с покера, един сигурен начин да известиш другите за това е като казваш "2" или "две" за съответната карта. Не. В покера винаги, винаги, винаги се казва "deuce" (двойка).
Първите десет или двадесет пъти когато кажеш това, ще си мислиш, че звучи странно – като превземка. Но ако се задържиш повече в играта, ще започнеш да го усещаш като естествено. И тогава ще се присъединиш към всички нас, за които е странно да чуваме "две", както за теб в началото е било странно да чуваш "двойка." Внимавай за това и ще си спестиш един издайнически елемент, което от своя страна ще те поддържа в настроение.
2. Бъбри умерено
Прави си кефа отвсякъде и на масата, на която играеш, опитвай да поддържаш безгрижна, социална атмосфера. Това задържа лошите играчи по-дълго, а когато се чувстват щастливи хората залагат и играят по-разкрепостено, което е чудесно за добрите играчи ;).
Докато си бъбриш с другите, обаче, пробвай да поддържаш определено ниво на гласа си. Ако викаш, за да те чуят в другия край на масата, едва ли ще е приятно за човека до теб, особено ако в момента се опитва да се съсредоточи върху взимане на критично решение. Следвай играта и не бъбри излишно, нито пък шумно, по време на голяма ръка.
Ако искаш другите да те оставят да се концентрираш във важни моменти прави и ти така за тях.
3. Зад линията на противникаВ тази връзка, ето един съвет за съобразяване с другите играчи, който харесвам, от книгата на Томи Анджело, Elements of Poker:
"Представи си, че има линии, които се простират от всяка ръка до пота," пише Анджело. "Сега си представи, че има линия между теб и човека, с когото разговаряш. Ако линията на разговора се пресича с някои от линиите на участващите в ръката, спри да говориш моментално. Ако другият те изгледа странно, учтиво подай знак да почака ръката да свърши."
4. Чакай си редаВ пот-лимит и без-лимит игри, редът на играч на се изчерпва с това да каже "рейз". Играчът също така трябва да обяви устно с колко рейзва или да постави чипове за рейза по средата на масата. Въпреки това понякога ще видиш следващият играч моментално да мята картите си като чуе "рейз." Това е против правилата, макар често никой да не казва нищо в такава ситуация. Причината е, че това дава на рейзващия повече информация от обичайното. Например, тя или той може да не знае, че има вероятност да плати само един от двама. Играчът отляво на рейзващия трябва да изчака обявяване на стойността на рейза и чиповете да са поставени пред линията, преди да прави каквото и да е, било то да хвърли.
5. Тоалетен трикЩе повярваш ли, че има стратегия и в това кога да отидеш до тоалетната? Наистина има!
По време на турнир, ако не можеш да изчакаш някоя от почивките – или ако опашките за пиш пауза са твърде дълги, че да се редиш – ще трябва да избереш друго време за облекчаване. Едва ли искаш да е ръка или две след като си платил/а блайндовете, защото тогава си в най-силна позиция. Също така, не и когато си на блайндовете, защото чиповете ти ще заминат, без да имаш възможност да ги защитиш. Затова избери да посетиш тоалетната, когато си на средна до крайна позиция, но преди блайндовете да стигнат до теб.
Най-добрата стратегия за кеш игри тук е съвсем различна. В кеш игра най-добрият ти подход е да станеш от масата когато си на големия блайнд. С други думи, да пропуснеш блайндовете. Когато се върнеш може да изчакаш отново големият блайнд да стигне до теб, пропускайки едно цяло завъртане.
Предимството е в това, че залагаш същите пари, но от по-добра позиция. Това е по-добра инвестиция. (Бележка: Не можеш да компенсираш пропуснатите блайндове на бутона. Ако те няма в продължение на точно две ръце, ще трябва да изчакаш още една и след това да платиш блайнда от cutoff мястото.)
Е, това е краят на моя списък, без да съм разчистил всичко. Скоро ще направя нова статия с други полезни съвети.