Бразилия разгроми Франция след 17 години (видео)

17 години след загубата от Франция на финала на Мондиал 1998 Бразилия намери своето отмъщение. Пред 80 000 зрители на "Стад дьо Франс" и част от звездите на тогавашния тим на "петлите", воденият от Карлос Дунга тим обърна Франция от 0:1 до 3:1 в престижна контрола и нанесе първа загуба на домакините на Евро 2016 от 1/4-финала на световното в Бразилия.Любопитното е, че като селекционери тази вечер се противопоставиха капитаните на двата отбора от 1998 г. - Дидие Дешан и Карлос Дунга, който замени Фелипе Сколари след фиаското на Мондиал 2014.Двубоят пък беше ръководен от топрефера Никола Рицоли, който свири финала на световното между Германия и Аржентина. Преди срещата на терена излязоха част от световните шампиони от 1998 г., начело с Тиери Анри и Зинедин Зидан, а 80-те хиляди по трибуните ги аплодираха възторжено. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа в Алпите, при която загинаха над 100 души.Двубоят започна по мечтан начин за "петлите" начин, след като бранителят Рафаел Варан откри в 21-ата минута. Той се разписа с глава след корнер, изпълнен отляво на вратата от Матийо Валбуена, след като надскочи Жоао Миранда. Това беше втори гол за Варан с екипа на Франция, докато за Валбуена астистенцията беше под №14. Преди гола на Варан през първото полувреме и двата тима имаха по една отлична възможност да отбележат. Стражът на Бразилия Джеферсон отрази удар с глава на Карим Бензема, а френският му колега Стив Манданда отрази удар на Неймар.Пет минути преди края на полувремето обаче халфът на Челси Оскар изравни след взаимодействие с нападателя на Хофенхайм Фирмино, който се справи с Морган Шнейдерлин. В 57-ата минута гостите излязоха напред в резултата чрез суперзвездата Неймар, който беше изведен в наказателното поле от Вилиан. В 69-ата минута пък Луис Густаво направи 3:1, след като надскочи трима бранители на домакините в наказателното поле при изпълнение на корнер и се разписа с глава.Франция - Бразилия 1:31:0 - Варан (21)1:1 - Оскар (40)1:2 - Неймар (57)1:3 - Густаво (69)Състави:Франция: Манданда, Саня, Евра, Сако, Варан, Матуиди (84 – Жиру), Валбуена (82 – Пайет), Сисоко (74 – Кондогбия), Шнейдерлин, Бензема, Гризман (74 – Фекир).Бразилия: Джеферсон, Миранда, Филипе Луис, Тиаго Силва, Данило, Вилиан (83 – Дъглас Коста), Луис Густаво, Елиас (90+2 - Марсело), Оскар (86 - Соуса), Роберто Фирмино (88 - Луис Адриано), Неймар.МИНУТА ПО МИНУТА