Светослав Тодоров: Трябва да загърбим индивидуализма и да играем отборно

Новият селекционер на българския национален отбор за юноши до 18 години Светослав Тодоров остана доволен от своя дебют, в който неговият тим спечели с 2:0 срещу връстниците си от германския клуб Айнтрахт Брауншвайг. След мача той заяви за официалния уебсайт на БФС, че философията на тима е да бъдат загърбени индивидуалните прояви и да се играе отборно."Доволен съм от играчите. Те се раздадоха на терена, показаха желание и старание, помагаха си и бяха перфектни. Важното е да продължаваме да работим и да се трудим. Моята философия е да се играе за отбора и футболистите да си помагат един на друг. Нямаше индивидуализъм. Единствено по този начин играчите могат да се развиват. Всички са в добро състояние, нямаме проблеми с контузии. Организацията и в България и тук е перфектна, изключително съм доволен от условията, които са ни предоставени", каза той след мача.Александър Георгиев застраши противниковата врата още в деветата минута. Не след дълго добрата игра на българите се увенча с успех и Божидар Краев вкара хладнокръвно от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Александър Георгиев. В 30-та минута Томас Цвятков се оказа най-съобразителен след центриране от фаул и удвои преднината на България.През второто полувреме и в двата отбора бяха направени доста промени, но не се стигна до много чисти положения за гол, с изключение на един опасен удар на Георги Гушлев в 54-та минута.Следващият мач на тима е в четвъртък от 13:00 българско време срещу Каленбергер Ланд. На 28 март тимът ще замине за Холандия, където ще изиграе един приятелски мач срещу състава на "лалетата" от набор 1997. Мачът е насрочен за неделя от 16:30 часа българско време.Състав на България за двубоя срещу Айнтрахт: Михаил Михайлов, Георги Купенов, Венцислав Керчев, Николай Минков (Китан Василев), Александър Георгиев-капитан (Динко Митрев), Томас Цвятков (Мартин Кирилов), Божидар Краев (Рангел Игнатов), Галин Минков (Стефан Иванов), Георги Гушлев (Стойчо Атанасов), Стефан Аличков (Ростислав Петров), Ангел Максимов.