Сент Етиен се промъкна на полуфинал след дузпи

Отборът на Сент Етиен имаше голям късмет да отстрани третодивизионния Булон Сюр Мер на четвърфинала за Купата на Франция. "Зелено-белите" се нуждаеха от дузпи, за да продължат в следващата фаза на турнира. В редовното време срещата завърши 1:1.Драмата започна още в редовните 90 минути, когато домакините първи откриха резултата от дузпа в 80-ата минута след точно изпълнение на Суберви. Играчите на Сент Етиен обаче успяха да докарат нещата до продължение с попадение на Бенжамин Корне в 85-ата минута.В допълнителните 30 минути не паднаха нови голове и се наложи изпълнение на дузпи да определят победителя. Там футболистите на Булон на два пъти се провалиха от бялата точка, докато тези на Сент Етиен направиха само една грешка и с 4:3 точни изстрела се класираха в следващата фаза.