Рилски не успя да се пребори за обрат срещу Кожув

Рилски спортист (Самоков) не успя да стигне до обрат срещу македонския Кожув и загуби с 86:88, инкасирайки третото си поражение във втората фаза на ЕВРОХОЛД Балканска Лига. Така самоковци загубиха шансовете си за първото място в група D, даващо право на директно участие във Финалната четворка. Българите най-вероятно ще завършат трети в крайното класиране и ще играят с втория от другата група, за да се преборят за място на финалите.Росен Барчовски използва ротация от едва седем играчи и не можеше да разчита на един от най-добрите си играчи - Върнън Тейлър, който лекува контузия в коляното.Македонците контролираха мача още от първата четвърт, а на почивката водеха с двуцифрен аванс. През второто полувреме българите показаха тотално друго лице и в един момент наваксаха изоставане от 19 точки, но така и не успяха да стигнат до победата, след като гостите показаха железни нерви и реализираха всичките си стрелби в заключителните две минути на двубоя, в които влязоха при равен резултат - 80:80.Жарко Ракочевич вкара 22 точки за Рилски, Йордан Бозов добави 21, а Златин Георгиев се отчете с 16. Джулиън Норфлийт и Антъни Гуджино вкараха по 10 точки всеки.За Кожув Милан Янюшевич завърши с 21, Филип Шепа се включи добре от пейката и добави 18, а Владимир Бръчков вкара 17.РИЛСКИ СПОРТИСТ - КК КОЖУВ 86:88 (23:26, 17:25, 25:21, 21:16)РИЛСКИ СПОРТИСТ: Йордан Бозов 21, Любомир Киров 2, Златин Георгиев 16, Антъни Гуджино 10, Жарко Ракочевич 22 (Джулиън Норфлийт 10, Красимир Георгиев, Симеон Илиев 5, Тодор Тодоров)КК КОЖУВ: Ефтим Богоев 8, Горан Главчев 4, Милан Янюшевич 21, Владимир Бръчков 17, Драшко Албиянич 4 (Филип Шепа 18, Слободан Божович 4, Златко Гоцевски 2, Владимир Ивеля 10, Миладин Пекович)