Сериозна издънка на Монако с Бербатов (видео)

Отборът на Монако допусна сериозна грешка в борбата си за челните места на Лига 1. Монегаските загубиха с 0:1 при визитата си на Гинган в мач от 24-ия кръг на френския шампионат, въпреки че повече от 70 минути играха с човек повече. Българинът Димитър Бербатов бе титуляр за тима и остана на терена през целия мач, но не успя да помогне на отбора си. Освен това единственото попадение днес - на Дориан Левек в началото на втората част, сложи край на впечатляващата серия на Монако от цели осем мача без допуснат гол. Точно 841 минути Даниел Субашич не бе вадил топката от вратата си.В първите минути на мача домакините бяха по-активният тим на терена и на няколко пъти застрашиха вратата на Субашич. Най-чистото положение в началото обаче бе за гостите. В 18-ата минута далечен удар на Ферейра Караско срещна гредата.В 22-ата минута Гинган остана с човек по-малко, след като Мустафа Диало влезе грубо в глезена на Жереми Тулалан и получи директен червен картон. Така или иначе до края на полувремето опасностите пред двете врати бяха рядкост.Изненадващо в началото на втората част домакините откриха резултата. Клаудио Бовю напредна в наказателното поле и центира успоредно на голлинията и Дориан Левек засече топката в мрежата. В следващите минути Монако имаше сериозно териториално предимство, но трудно успяваше да организира нещо опасно пред вратата на Йонас Льосл. Чак в края на мача имаше няколко по-напрегнати моменти пред датския вратар, но до изравнителен гол така и не се стигна.Така Монако пропусна отлична възможност да се изкачи на четвърта позиция в класирането на Лига 1. Монегаските остават на пето място с актив от 40 точки - на девет от лидера Лион, който обаче е и с мач по-малко. Гинган пък затвърждава отличните впечатления, които оставя в последно време и вече заема десето място в подреждането с 32 точки.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ