Треньорът на Монако пак похвали Бербатов

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов не успя да се разпише в дербито с Ница, но неговият отбор спечели с 1:0 като гост и се изкачи на 4-о място във временното класиране. Бербо остана на терена 58 минути, преди да бъде заменен от Бернардо Силва, който пък вкара победния гол. След мача наставникът на монегаските Леонардо Жардим заяви, че е доволен от представянето на българина.

"Не беше лесно цяло полувреме да играем в намален състав, но показахме характер и тактическа дисциплина. Мисля, че бяхме по-добрият отбор и заслужено победихме. Бербатов положи много усилия, спазваше тактическите указания и свърши това, което исках от него", заяви Жардим.

В последните седмици във френските медии все по-често се появяват критики по адрес на Бербатов, но Леонардо Жардим бързо ги оборва и твърди, че няма никакви претендии към играта на нападателя.