Лудогорец изпусна един от лидерите в Украйна (видео)

Отборът на Лудогорец завърши 0:0 срещу украинския Днипро в четвъртата си контрола на испанска земя. Мачът бе равностоен, а в последния четвърт час пред българския тим се откриха две добри положения да се поздрави с успех, но те не бяха оползотворени.Това е първи хикс за футболистите на Георги Дерменджиев по време на лагера им в Испания. Преди това шампионите бяха записали загуба и две последователни победи.В днешния двубой личеше и умора в играчите на шампионите след двата продължителни лагера. Това доведе до няколко нетипични грешки във фаза защита, които обаче не бяха използвани от третия в първенството на Украйна.В първите три минути разградчани допуснаха две груби грешки в отбрана, които не бяха наказани от съперника. Първият удар в мача обаче бе на сметката на "орлите", но Марселиньо прати топката над вратата. В 8-ата минута Михаил Александров бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля от воле, но Дениз Бойко улови. Две минути след това украинците стигнаха до гол, но попадението не бе признато заради засада на Безус.Двата тима продължиха да демонстрират равностойна игра, а в 19-ата минута пред Днипро се откри възможност да поведе в резултата, но изпълнение на Матеус от пряк свободен удар не бе точно. В 38-ата минута Коноплянка премина през защитата на Лудогорец и стреля, но кълбото бе отклонено в ъглов удар.След почивката бранителите на българския шампион продължиха с неубедителната игра и в 48-ата минута пред Матеус се откри добра възможност да напредне и стреля, но Чворович отрази. Две минути след това вратарят отново трябваше да се намесва след удар от малък ъгъл. В 55-ата минута разградчани организираха контраатака, но финалното подаване затрудни Марселиньо и позволи на отбраната на Днипро да се организира, за да се спрви с опасността.Постепенно играта се пренесе в половината на Днипро и разградчани започнаха да създават по-чисти положения. В 67-ата минута Вандерсон отправи удар, но Дениз Бойко улови. Десетина минути по-късно отново бразилецът атакува опасно по лявото крило и стреля, пращайки топката от външната страна на вратата. В 78-ата минута и Себастиан Ернандес нямаше късмет при опита си да се разпише с далечен изстрел.ЛУДОГОРЕЦ - ДНИПРО 0:0ЛУДОГОРЕЦ: Иван Чворович (80-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (79-Брайън Ангуло), Козмин Моци, Александър Александров (46-Александър Барт), Йордан Минев (46-Витиня), Светослав Дяков (74-Фабио Ешпиньо), Анисе Абел (46-Христо Златински), Михаил Александров, Марселиньо (69-Себастиан Ернандес), Вирджил Мисиджан (26-Вандерсон), Жуниор Кишада (46-Роман Безяк)ДНИПРО: Дениз Бойко, Егидио, Евген Коноплянка, Евген Чеберячко, Роман Зозуля, Роман Безус, Дъглас, Руслан Ротан, Матеус, Валерий Лучкевич, Валерий ФедорчукБИСЕР ТОШЕВ, специален пратеник на Sportal.bg в Испания