Лудогорец изпусна един от лидерите в Украйна (видео)

Отборът на Лудогорец завърши 0:0 срещу украинския Днипро в четвъртата си контрола на испанска земя. Мачът бе равностоен, а в последния четвърт час пред българския тим се откриха две добри положения да се поздрави с успех, но те не бяха оползотворени.

Това е първи хикс за футболистите на Георги Дерменджиев по време на лагера им в Испания. Преди това шампионите бяха записали загуба и две последователни победи.

В днешния двубой личеше и умора в играчите на шампионите след двата продължителни лагера. Това доведе до няколко нетипични грешки във фаза защита, които обаче не бяха използвани от третия в първенството на Украйна.

В първите три минути разградчани допуснаха две груби грешки в отбрана, които не бяха наказани от съперника. Първият удар в мача обаче бе на сметката на "орлите", но Марселиньо прати топката над вратата. В 8-ата минута Михаил Александров бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля от воле, но Дениз Бойко улови. Две минути след това украинците стигнаха до гол, но попадението не бе признато заради засада на Безус.

Двата тима продължиха да демонстрират равностойна игра, а в 19-ата минута пред Днипро се откри възможност да поведе в резултата, но изпълнение на Матеус от пряк свободен удар не бе точно. В 38-ата минута Коноплянка премина през защитата на Лудогорец и стреля, но кълбото бе отклонено в ъглов удар.

След почивката бранителите на българския шампион продължиха с неубедителната игра и в 48-ата минута пред Матеус се откри добра възможност да напредне и стреля, но Чворович отрази. Две минути след това вратарят отново трябваше да се намесва след удар от малък ъгъл. В 55-ата минута разградчани организираха контраатака, но финалното подаване затрудни Марселиньо и позволи на отбраната на Днипро да се организира, за да се спрви с опасността.

Постепенно играта се пренесе в половината на Днипро и разградчани започнаха да създават по-чисти положения. В 67-ата минута Вандерсон отправи удар, но Дениз Бойко улови. Десетина минути по-късно отново бразилецът атакува опасно по лявото крило и стреля, пращайки топката от външната страна на вратата. В 78-ата минута и Себастиан Ернандес нямаше късмет при опита си да се разпише с далечен изстрел.

ЛУДОГОРЕЦ - ДНИПРО 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: Иван Чворович (80-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (79-Брайън Ангуло), Козмин Моци, Александър Александров (46-Александър Барт), Йордан Минев (46-Витиня), Светослав Дяков (74-Фабио Ешпиньо), Анисе Абел (46-Христо Златински), Михаил Александров, Марселиньо (69-Себастиан Ернандес), Вирджил Мисиджан (26-Вандерсон), Жуниор Кишада (46-Роман Безяк)

ДНИПРО: Дениз Бойко, Егидио, Евген Коноплянка, Евген Чеберячко, Роман Зозуля, Роман Безус, Дъглас, Руслан Ротан, Матеус, Валерий Лучкевич, Валерий Федорчук