Суонзи би Вила с един вратар на нула (видео)

Красив гол от пряк-свободен удар в началото и две майсторски спасявания на вратаря Лукаш Фабиански в продължението донесоха нова победа за Суонзи в Премиър лийг, с което отборът продължава да бъде в сметките за евроквотите. Днес "лебедите" надвиха Астън Вила с 1:0 у дома в среща от 18-ия кръг и са само на 4 точки от четвъртия Саутхамптън. Гилфи Сигурдсон беше точен още в 13-ата минута, като реализира директно от фал, като по този начин отбеляза своето попадение №50 в английския футбол.Три минути преди това Габриел Агбонлахор стреля опасно, но топката профуча край гредата. По-късно през първото полувреме шансът обърна гръб и на друг от състава на Вила - Кристиан Бентеке.На почивката мениджърът на гостите Пол Ламбърт смени игровата постройка от такава с петима в защита в 4-3-3, с което отборът изнесе играта напред и започна да владее все повече топката. В 59-ата минута тяхна атака завърши с изстрел, който се спря в ръката на намиращия се в наказателното поле Вилфред Бони, но реферът прецени, че няма умисъл и не отсъди дузпа. В 71-ата минута се отвори нов шанс пред Агбонлахор, но той не стреля добре. В 83-ата минута и тимът на Суонзи претендираше за наказателен удар за игра с ръка на Рон Влаар след центриране на Уейн Раутлидж, но и тук съдията си замълча.Голямата драма беше оставена за продължението на редовното време. Тогава се игра основно в полето на домакините и в рамките на няколко секунди вратарят Лукаш Фабиански спаси два сигурни гола след удари последователно на Бентеке и Агбонлахор. Поражението е осмо за Астън Вила и тимът е само на 5 точки от изпадащите. Бившият клуб на Стилиян Петров няма победа на "Боксинг дей" вече девета година поред. След два дни отборът приема съседа си в таблицата Съндърланд, като участие в срещата няма да вземе Агбонлахор, тъй като днес той изкара своя пети жълт картон и ще бъде наказан. По същото време пък на Суонзи предстои гостуване на Ливърпул.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!