Астън Вила удържа Съндърланд с човек по-малко

Отборът на Астън Вила стигна до трудно спечелена точка в домакинството си на Съндърланд, като двата отбора завършиха наравно 0:0 на "Вила Парк". Домакините трябваше да се борят здраво за ремито, след като през почти цялото второ полувреме играха с човек по-малко, след като Фабиан Делф бе изгонен с директен червен само четири минути след началото на втората част. Халфът на бирмингамци се хвърли грубо в краката на Жорди Гомес и пое рано-рано към съблекалните, с което остави отбора си в много трудна ситуация.

До края на мача обаче възпитаниците на Густаво Пойет така и не успяха да стигнат до пробив и да спечелят мача. Най-близо до гола за "черните котки" бе Жорди Гомес, който стреля в гредата зад Брад Гузан.

Първото полувреме на мача пък се запомни с това, че за 45 минути игра бе отправен само един точен изстрел в очертанията на двете врати.

Равенството остави двата отбора в близост до зоната на изпадащите, но на няколко точки над нея. Астън Вила е на 13-а позиция с 21 точки, докато Съндърланд е едно място по-надолу и с една точка по-малко в своя актив.