Безпогрешен Свендсен триумфира в преследването, Илиев и Анев са съответно 26-и и 31-и

Владимир Илиев завърши 26-и, а Красимир Анев се нареди 31-и в преследването на 12,5 километра от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения).  Илиев, който стартира 17-и след вчерашния спринт, допусна три грешки при четирите си стрелби и постигна време от 32:48.2 минути. Анев пък прогресира с една позиция в сравнение със спринта, след като допусна по една грешка в първите си две стрелби и завърши за 32:52.1 минути. Така двамата българи си осигуриха място в масовия старт на 15 километра утре.Световният шампион Емил Хегле Свендсен (Норвегия) спечели състезанието. Свендсен, който стартира трети след спринта вчера, свали всичките 20 мишени при четирите си стрелби и финишира за 30:43.3 минути. Така той записа втора победа за сезона и 38-а в кариерата си. Победителят в спринта Антон Шипулин от Русия завърши втори на 17.8 секунди след две грешки при стрелбата. Олимпийският шампион в дисциплината и носител на Световната купа за последните три сезона Мартен Фуркад (Франция) остана трети на 59.5 секунди, въпреки че направи само един пропуск на огневия рубеж.С успеха си днес Свендсен оглави генералното класиране за сезона след 7 от 25 състезания с 311 точки, като измести от върха Мартен Фуркад, който вече е втори с 307 точки. Трети е Шипулин с 276 точки. Красимир Анев е 22-и със 110 точки, а Владимир Илиев е 24-и със 106 точки.Преследване нае 12,5 километра от Световната купа по биатлон:1. Емил Хегле СВендсен (Норвегия) - 30:43.3 минути (0+0+0+0 грешки при стрелбата)2. Антон Шипулин (Русия) - 31:01.1 (0+1+1+0)3. Мартен Фуркад (Франция) - 31:42.8 (0+0+1+0)4. Доминик Ландертингер (Италия) - 31:56.2 (0+0+2+1)5. Ондрей Моравец (Чехия) - 31:57.5 (1+1+0+0)6. Тимофей Лапшин (Русия) - 31:58.4 (0+0+1+0)- - - 26. Владимир Илиев (България) - 32:48.2 (0+1+1+1)31. Красимир Анев (България) - 32:52.1 (1+1+0+0)