Норвегия продължи победната си серия на европейското първенство по хандбал

Олимпийският шампион Норвегия продължи победната си серия на Европейското първенство по хандбал за жени. Скандинавките надделяха над Испания с 29:26 (16:16) в първа среща от втората групова фаза на надпреварата. Двубоят беше доста оспорван, а възпитаничките на Торир Хергейрсон стигнаха до успеха с три безответни попадения в последните пет минути на мача и нанесоха първо поражение на бронзовите медалистки от Олимпиадата в Лондон 2012 Испания. Бетина Ригелхут беше най-резултатна за норвежките със 7 гола. За иберийките 7 пъти се разписа Нереа Пеня. Норвегия е лидер с пълен актив от 6 точки, а домакинът Унгария с 4 точки измести Испания с по-добра голова разлика след успех с 20:19 (10:8) над Румъния. Унгарките, полуфиналистки от последното световно първенство, наваксаха изоставане от 17:19 в последните пет минути, за да триумфират. Звездата на румънките Кристина Нягу беше най-резултатна в срещата с 8 гола, а за победителките по четири пъти реализираха Кристина Трисчук и Зита Сучански В последната среща от група "I" Дания надделя над Полша с 28:19 (9:9) и елиминира съперника от борбата за първите две места, които дават право на участие на полуфиналите. След равностойно първо полувреме момичетата на Ян Питлик направиха серия от 12:3 гола, за да поведат с 22:14, което се оказа решаващо. Мария Фискер вкара 6 гола за успеха, а Каролина Сиодмяк се разписа пет пъти за полякините.Първи срещи от втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Унгария и Хърватия:група "I":Полша - Дания - 19:28 (9:9)Испания - Норвегия - 26:29 (16:16)Унгария - Румъния - 20:19 (10:8)Временно класиране:1. Норвегия 3 3 0 0 83:66 6 точки2. Унгария 3 2 0 1 75:69 43. Испания 3 2 0 1 82:77 44. Дания 3 1 1 1 78:75 35. Румъния 3 0 1 2 67:76 16. Полша 3 0 0 3 64:86 0* заб. Първите два отбора в групата се класират за полуфиналите.