Барса смачка поляци и продължава без загуба (видео)

Испанският шампион Барселона разгроми полския ПГЕ Туров със 104:65 като гост и записа осмата си поредна победа от началото на сезона в Евролигата. Каталунците оглавяват класирането в група С с актив от 8-0, докато Туров е на предпоследната пета позиция с 1-7.Играчите на Шави Паскуал си изградиха двуцифрен аванс още преди почивката, като след едно полувреме бяха напред с 43:27, но нанесоха финалния си удар през третата четвърт, която спечелиха с 20 точки разлика, за да се оттеглят с преднина от 79:43 след 30 минути, а след това да триумфират със 105:79.Бощян Нахбар реализира 17 точки за 17 минути, а Марио Хезоня добави 15 точки.Испанците реализираха 14 тройки от 25 опита, за да стигнат до изразителната победа.За Туров Тони Тейлър се отчете със 17 точки.Резултати от Група С:ПГЕ Туров - Барселона 65:104Фенербахче - Панатинайкос 84:62Емпорио Армани - Байерн (Мюнхен) 83:81