Н'Дойе покоси Урал в последната минута (видео)

Гол на Даме Н'Дойе в последната минута донесе минимална победа с 1:0 на Локомотив (Москва) срещу гостуващия Урал. Националът на Сенагал се разписа с глава след асистенция на резервата Неманя Пейчинович и изкачи "железничарите" на 4-о място във временното класиране на руското първенство. Гостите от Екатеринбург пропуснаха шансовете си преди почивката и остават точно над зоната на изпадащите.Срещата започна равностойно, а първата интересна ситуация беше пред вратата на домакините, но след хубав пас на Смолов Александър Ставпец стреля право в ръцете на Иля Абаев. Малко по-късно самият Смолов имаше възможност да обстрелва стража на Локомотив, но и неговият удар се оказа твърде слаб. В средата на полувремето левият бек на домакините Виталий Денисов се контузи и беше заменен от Неманя Пейчинович. Малко след това Ведран Чорлука прати топката във вратата на Урал, но страничният рефер вече беше маркирал засада. В 40-ата минута "железничарите" отново бяха близо до гола, но Ян Дюрица уцели гредата след центриране на Мбарк Бусуфа.След почивката гостите продължиха да се защитават самоотвержено, а атаките на Локомотив се разбиваха около наказателното поле. Публиката очакваше мощен домакински натиск, но футболистите на Миодраг Божович почти не застрашаваха вратата на Николай Заболотний. В 83-ата минута резервата Жерсон Азеведо можеше да изненада Абаев след подаване на Спартак Гогниев, но вратарят на Локо внимаваше. Така се стигна до първата минута на добавеното време, когато след центриране от корнер Пейчинович отклони топката към Даме Н'Дойе и централният на падател на Локомотив с глава вкара гола на победата. В оставащото време "червено-зелените" имаха възможност да вкарат и второ попадение, но гредата отново спаси Урал.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА