Бележка върна Байерн в час (видео + галерия)

Седмица след първото си поражение за сезона в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) се реваншира с домакинско 2:0 над баварския си съсед Инголщат 04, с което кръг преди края си гарантира първото място поне до пролетта. Шампионите обаче изиграха един от най-слабите си мачове и трябва да се чувстват късметлии, че не загубиха точки. След поредица от пропуски на сметката на гостите Роберт Левандовски и Филип Лаам вкараха за Байерн през второто полувреме. Явно състезателите на Байерн не бяха в час и вече мислят за предстоящите празници, защото след седмица излизат във ваканция, а дотогава им остават още само два привидно лесни двубоя срещу Дармщат 98 за Купата на Германия и срещу Хановер 96 за първенство. Пеп обаче "събуди" своите възпитаници в 57-ата минута, когато подаде на Лаам бележка с написано на нея нещо. След това тя стигна и до Хавиер Мартинес. Едва след това домакините успяха да пречупят съперника. Отделно няколко играчи на шампионите отсъстваха заради контузии, което пък принуди треньорът да запише сред резервите само четирима полеви футболисти. Преди почивката домакините направиха едно от най-слабите си полувремена. Инголщат дори беше отборът, който беше по-активен и пропусна да води поне с 2:0. Шампионът на Втора Бундеслигата можеше да реализира още в 14-ата секунда, но Лукас Хинтерзеер избърза и стреля неточно при ситуация, в която атаката можеше да протече много по-рационално.Реално Байерн стигна само до едно 100-процентово положение, когато в 25-ата минута Левандовски излезе сам срещу вратаря Рамазан Йозджан и го прехвърли, но точно пред голлинията топката беше изчистена от Ромен Брежери.Феновете на "Алианц Арена" бяха принуди да набюдават със свити сърца как в рамките на няколко секунди към края на първата част любимците им едва оцеляха. Между 41-ата и 43-ата минути гостите пропуснаха да вкарат в четири ситуации, като при едната Щефан Лекс дори беше излязал очи в очи с Нойер. Паскал Грос, Рожер и пак Хинтерзеер не успяха да реализират при другите шансове. Статистиката след последния съдийски сигнал за първата част показа нещо немислимо за двубой на Байерн, още повече домакински: в около два пъти повече от времетраенето топката е била пред или в наказателното поле на мюнхенци в сравнение с това на гостите - 36,9% срещу 16,2%. След предполагаемите критики от Гуардиола към играчите на почивката, те излязоха със съвсем друга настройка за второто полувреме и набързо пропуснаха две възможности чрез Филип Лаам и Левандовски, като и в двата случая решаващо се намеси Йозджан.  Така дойде и споменатата вече 57-ма минута и моментът с подадената към Лаам бележка. Улисан в четенето обаче защитникът "проспа" атака на Инголщат в неговата зона секунди по-късно и отново Лекс се озова сам срещу Нойер, но ударът му с левия крак беше отразен от световния шампион.След толкова пропуски играчите на "04" логично бяха наказани, допускайки Левандовски да им вкара в 65-ата минута. Тогава полският реализатор се възползва от подаване на Жером Боатенг и неразчетено излизане на Йозджан. Байерн си гарантира победата десет минути по-късно, когато Лаам завърши акция след пас на Томас Мюлер, с което съпротивата на Инголщат беше окончателно сломена. До края не се случи нищо интересно.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕГАЛЕРИЯ