Личната трагедия на Пеп не се отрази на Байерн (видео + галерия)

Шампионският поход на Байерн (Мюнхен) продължи с 13-а победа от началото на сезона в Бундеслигата, като този път потърпевш се оказа тимът на Херта (Берлин). Баварците спечелиха с 2:0 на "Алианц Арена" и преди изиграването на останалите двубои от 14-ия кръг имат 11 точки преднина на върха на класирането. Томас Мюлер и Кингсли Коман вкараха головете в рамките на седем минути преди почивката. Срещата беше доста емоционална за треньора на домакините Джосеп Гуардиола, който вчера се завърна спешно в Испания за няколко часа заради смъртта на свой 33-годишен братовчед. Имаше вариант Пеп да не води Байерн днес, но той превъзмогна мъката и застана на пейката. Каталунецът беше подготвил нова изненада, като заложи на Жером Боатенг като централен полузащитник. Изглежда, че това беше експеримент, защото след половин час германският защитник си зае обичайното място, а в средата застана Хавиер Мартинес. Херта пък, който е една от изненадите на сезона досега, копира редица други отбори, които се опитваха да спрат баварците този сезон, залагайки на петима бранители. Общо взето това даде резултат, но най-вече защото домакините не бяха толкова настоятелни. В 10-ата минута Роберт Левандовски удари греда, а следващата голяма опасност дойде чак след около 20 минути. В 34-ата минута Меди Бенатия продължи с глава центриране от ъглов удар и застаналият до гредата Мюлер с лекота отклони в мрежата за 1:0. По този начин световният шампион изравни своя рекорд от 13 попадения за целия сезон в Бундеслигата - постижение, което той е постигал цели четири пъти. Със сигурност обаче през този шампионат нападателят ще постави нов личен рекорд, тъй като до края остават 20 кръга. В 41-ата минута включване на Хави Мартинес в предни позиции завърши с красиво извеждащо подаване към Коман, който направи 2:0. След това мачът се доиграваше, като Байерн продължи да владее топката, а столичани само се защитаха с надеждата да загубят само с толкова. Левандовски и Мюлер направиха два 100-процентови пропуска, а тимът от Берлин стигна до опасни ситуации пред Мануел Нойер едва в заключителните етапи на срещата, когато удари отправиха Генки Харагуч и Саломон Калу. В 89-ата минута фен на баварците нахлу на терена с надеждата да прегърне любимеца си Томас Мюлер, но беше изведен набързо.С това поражение Херта падна с една позиция до пета. В следващия кръг отборът приема Байер (Леверкузен), а Байерн го очаква тежко гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах).СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕГАЛЕРИЯ