Аякс отстрани Селтик и ще се надява на "детелините"

Отборът на Аякс спечели с 2:1 при гостуването си на Селтик в среща от група на Лига Европа. Късен гол на Черни в 87-ата минута зарадва феновете на холандския тим. Преди това МакГрегор (4) и Милик (22) бяха отбелязали по едно попадение. Шотландският тим отпада, а амстердамци изостават с две точки от втората позиция един мач преди края на груповата фаза. В последните двубои Аякс ще гони задължителна победа срещу класиралия се напред Молде и ще се надяват Фенербахче да не спечели домакинството на Селтик.Срещата в Глазгоу тази вечер беше много интересна и предложи бърз и интересен футбол. Още в четвъртата минута МакГрегор отбеляза много красив гол с техничен удар по диагонала. В 22-ата Милик изравни след леко разбъркване в малкото наказателно поле. В 74-ата и 75-ата минута домакините изпуснаха две прекрасни положения, а в 85-ата Юнес от гостите нацели гредата. В другата среща от групата класиралият се по-рано Молде си позволи домакинска загуба от Фенербахче.Селтик - Аякс - 1:21:0 - МакГреър (4)1:1 - Милик (22)1:2 - Черни (87)МИНУТА ПО МИНУТАМолде - Фенербахче - 0:20:1 - Фернандао (68)0:2 - Озан Туфан (84)МИНУТА ПО МИНУТАКласиране в група "А"Молде - 10 точкиФенербахче - 8 точкиАякс - 6 точкиСелтик - 2 точкиСнимка: Getty Images/Guliver