Монпелие взе глътка въздух

Отборът на Монпелие записа втора победа в Лига 1 от началото на сезона, след като надигра с 2:0 Бастия в мач от 11-ия кръг на шампионата. Южняците стигнаха до успеха през втората част, като първо Риад Будебуз откри резултата в 63-ата минута, а две преди края на мача Родриг Нинга подпечата успеха на Монпелие. По този начин играчите на Ролан Курбис вече не са в опасната зона, събирайки осем точки, което им отрежда 17-о място. Бастия пък продължава с падението си и записа седма загуба с последните си осем мача. Все пак добрият старт на шампионата все още задържа корсиканците над чертата с десет точки.Във второто дерби на полуостров Бретан тази вечер Анже и Гинган не успяха да си отбележат гол и двубоят завърши 0:0. С точката си днес домакините заемат еднолично втората позиция в шампионата с 22 точки - на четири от лидера Пари Сен Жермен, но и мач повече. Гинган пък е 11-и с 15. В първото дерби на Бретан днес Лориен и Рен завършиха също наравно - 1:1.СТАТИСТИКАКЛАСИРАНЕ