Интер отново се препъна в Сицилия, но догони лидера в Серия "А" (видео)

Интер пропусна отлична възможност да оглави еднолично класирането в Серия "А". Отборът на Роберто Манчини направи 1:1 при визитата си на Палермо и се изравни по точки с водача Фиорентина, който утре приема втория Рома в голямото дерби на 9-ия кръг.Ивайло Чочев се появи в игра за домакините чак в последните секунди. Интер поведе с гол на Иван Перишич в 60-ата минута, но в 66-ата Палермо изравни благодарение на Алберто Джилардино. По този начин тимът от Сицилия продължи успешната си домакинска серия срещу "нерадзурите" и вече 5 години няма загуба от миланския гранд на своя "Ренцо Барбера".Чочев беше на резервната скамейка за домакините, които разчитаха в атака на Франко Васкес и опитния Алберто Джилардино. В халфовата линия се появи ветеранът Енцо Мареска, а шведът Оскар Хильемарк бе предпочетен пред Мато Яяло.За Интер в предни позиции действаха Мауро Икарди, Стеван Йоветич и Иван Перишич. Фелипе Мело получи почивка, а тримата в средата на терена бяха Жофри Кондогбия, Фреди Гуарин и Гари Медел. Изненадата беше включването сред титулярите на десния бек Юто Нагатомо, който преди този мач имаше записани едва 10 минути през сезона.Домакините бяха по-добрият отбор до почивката, но така и не успяха да се възползват от положенията си пред вратата на Самир Ханданович. Словенският страж предотврати сигурен гол в началото, като боксира топката след опасно центриране на Васкес и попречи на заелия добра позиция Джилардино да открие резултата. Бившият италиански национал беше много активен и скоро след това получи нов шанс да се разпише. Той открадна топката от Жоао Миранда, но стреля неточно.В средата на полувремето реферът Даниеле Довери показа жълт картон за симулация на Франко Васкес. Аржентинецът падна след интервенция на Кондогбия, който вече беше декориран в жълто, но съдията прецени, че нарушение няма. Интер стигна до нещо по-интересно пред вратата на Стефано Сорентино малко преди почивката, но ударът на Гуарин не попадна в целта. В друга ситуация колумбиецът претендираше за дузпа, но и този път Довери даде знак играта да продължи.Двубоят стана по-интересен след почивката. Сорентино показа класа с великолепни спасявания след удари на Йоветич и Гуарин. Манчини усили атаката с пускането на Джонатан Биабиани, който се включи силно и именно той асистира за гола на Перишич. В 60-ата минута фрнацузинът проби по фланга след пас на Йоветич и намери хърватския анционал, който с лекота отбеляза за 0:1. Малко по-късно обаче защитата на Интер сбърка и след удар на Васкес и двоен рикошет Джилардино успя да изравни с втория си гол за сезона. Попадението бе общо осмо за Джила срещу "синьо-черните".До края и двата тима имаха своите шансове да стигнат до трите точки, а Интер остана с човек по-малко в 79-ата минута, когато Жейсон Мурийо бе изгонен за втори жълт картон. От статичното положение Робин Куайсон стреля в стената, а при последвалата контра Гуарин прекоси почти целия терен, но ударът му беше неточен.Чочев замени Лука Ригони в добавеното време и дори не можа да играе с топката. Неговият отбор заема 11-о място в класирането с 11 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА