Горчив "аспирин" за Рома във велик мач в Леверкузен (видео)

Байер и Рома завършиха 4:4 в спиращ дъха трилър от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадиона в Леверкузен. "Аспирините" поведоха с 2:0 и се виждаха победители, когато Рома се събуди и обърна резултата до 4:2. В последните десет минути "вълците" пропиляха аванса си и така пропуснаха да постигнат първата си победа. Равенството все пак запази шансовете им да продължат напред, макар и трудно. В другия мач от групата Барселона постигна рутинна победа с 2:0 над БАТЕ в Борисов и води в класирането със седем точки. Байер е втори с 4, следван от БАТЕ с 3 и Рома с 2."Аспирините" започнаха много силно мача и откриха още в 4-ата минута  чрез мексиканеца Хавиер Ернандес - Чичарито. Той реазилиза отсъдена за игра с ръка на опитния защитник Василис Торосидис дузпа след центриране на Хакан Чалханоглу отляво на вратата.Рома отвърна на предизвикателството на Байер чрез мощен удар на Миралем Пянич, но вратарят Лено спаси. В 19-ата минута обаче всичко в този мач беше напът да свърши, след като германския тим наказа грешка в средата на терена на Рома. Чалханоглу изведе Чичарито сам пред Шчесни. Полският страж отрази първи удар на мексиканеца, но при добавката той не сгреши и удвои резултата. Рома се върна в мача в 30-ата минута, когато опитният Даниеле де Роси наказа грешка на Байер.  Малко преди почивката Чичарито можеше да оформи своя хеттрик, но не успя да насочи добре топката с глава във вратата на Рома. Римляните имаха претенции за дузпа в край, след като Жервиньо беше фаулиран от Пападопулос в наказателното поле, но арбитърът прецени друго. Все пак справедливостта възтържествува и в 38-ата минута резултатът беше изравнен. Отново в герой за Рома се превърна Де Роси, който засече във вратата центриране от фаул на Пянич. Силните минути за Рома продължиха и през втората част. Жервиньо напредна в наказателното поле, стреля, но Лено отрази удара. Последва нарушение срещу Наинголан и реферът отсъди пряк свободен удар. С изпълнението се нагърби Миралем Пянич, който прати топката директно във вратата и обратът стана факт. Рома можеше да убие интригата чрез Яго Фалке, който нацели греда след удар с глава двадесетина минути преди края. В 73-ата минута обаче Фалке не сгреши. Жервиньо беше оставен необезпокояван да разиграва на фланга, напредна в наказателното поле и намери Фалке, който стреля технично над вратаря Лено. Преднината успокои играчите на Рома, които приеха играта в своето поле. Грешката им беше наказана от Кевин Кампъл в 84-ата минута, който върна интригата, разписвайки се с мощен удар от границата на наказателното поле. Само две минути по-късно Байер изравни като атаката отново тръгна от Кампъл. Той спокойно напредна, намери Вендел в наказателното поле, който я насочи към Мехмеди.  Нападателят на Байер с мощен удар от близка дистанция върна равенството. Байер продължи да търси успеха в този луд мач, като Чичарито пропусна да донесе победата. В крайна сметка двата тима си поделиха точката и завързаха интригата в група Е на Шампионската лига.БАЙЕР (Л) - РОМА 4:41:0 - Чичарито (4-дузпа)2:0 - Чичарито (19)2:1 - Де Роси (30)2:2 - Де Роси (39)2:3 - Пянич (54)2:4 - Фалке (73)3:4 - Кампъл (84)4:4 - Мехмеди (86)МИНУТА ПО МИНУТА