Испанците платиха прекалено скъпо за узаконяването на класирането си (видео)

Европейският първенец на Испания се класира за еврофиналите във Франция след очакван категоричен успех с 4:0 над Люксембург. Сантиаго Касорла (42 и 85) и Пако Алкасер (66 и 79) отбелязаха попаденията. Победата се оказа Пирова за Висенте дел Боске и неговия щаб, след като двама важни футболисти - Алваро Мората и Давид Силва получиха контузии. При нападателя на Ювентус има съмнения за фрактура на крака, което може да го извади от строя за около четири месеца.Подобно на срещите в Овиедо и Леон, и в Логроньо голяма част от феновете освиркаха мощно Жерард Пике още при първото му докосване на топката. Иберийците започнаха да търсят пространства пред и в наказателното поле на съперника още в началото на мача. В третата минута Алваро Мората отправи нисък удар в ръцете на вратаря. В шестата Давид Силва беше ритнат и четири минути по-късно напусна игра, заменен от Хуан Мата. Жорди Алба първи имаше страхотен шанс да се разпише в 11-ата минута, но отблизо шутира над гредата. В 22-ата Сантиаго Касорла нацели гредата след подаване на Мората и много хубав удар. Минута по-късно Мората не можа да засече добре топката след центриране на Хуанфран. При схватката със защитник "седмицата" на "червените" получи контузия и трябваше да напусне игра с носилка. В 37-ата неговата резерва Пако Алкасер шутира над целта. Гостите дръзнаха да направят няколко атаки, като в 40-ата Бенси стреля близо до гредата, но в аут. В 42-ата испанците най-сетне вкараха: Хуанфран центрира ниска топка, вратарят изби удар на Алкасер, а Касорла беше на точното място и от десетина метра насочи в мрежата - 1:0.И през второто полувреме зрителите не останаха очаровани от продукцията. Испанците не хвърляха много сили, докато техният съперник нямаше достатъчно класа, за да окаже по-голяма съпротива. Жерард Пике и Марк Бартра си вършеха стабилно работата и рядко позволяваха неприятности за Икер Касийяс. В средата на частта Пако Алкасер отбеляза втория гол за европейските първенци. Сеск Фабрегас намери нападателя на Валенсия, който търкули топката под краката на стража. В 79-ата домакините стигнаха и до трети гол. Жорди Алба положи огромни усилия, за да застигне топката на аутлинията и да я сервира на Пако за 3:0. Това беше шести гол за Пако с герба на кралството в едва девет срещи за националния тим. В 85-ата минута Санти Касорла реализира четвърто попадение след удар извън наказателното поле.Испанците си гарантираха и първото място в групата след грешната стъпка на Словакия. Ла Роха завършва квалификационния цикъл с гостуване на Украйна.СЪСТАВИТЕ И МИНУТА ПО МИНУТАСнимки: Getty Images/Guliver