Шок на "Ювентус Стейдиъм" след исторически мач (видео)

Италианската Серия "А" стартира повече от сензационно! Шампионът Ювентус шокира своите тифози на "Ювентус Стейдиъм" с неочаквана загуба с 0:1 от Удинезе. Историческото в този случай е, че никога досега "бианконерите" не бяха допускали поражение на старта в калчото на своя стадион от 40 опита до днес, след 33 победи и седем равенства. Освен това в последните 31 години Юве бе допуснал само едно поражение на старта в калчото - през 2010 година с 0:1 от Бари, печелейки 23 пъти.

Герой за "фриуланите" се превърна Сирил Теро, който прати топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон в 77-ата минута.

Двата тима играха в схема 3-5-2, като изненадващо за Старата госпожа Масимилиано Алегри заложи на Кингсли Коман като партньор на Марио Манджукич в атака. Хърватинът е единственото ново попълнение, което стартира от първата минута за Юве. Домакините водеха тотално инициативата и владеенето на топката бе 66% в тяхна полза на почивката, но Орестис Карнезис спаси всичко възможно. Гостите играеха предимно в защита и търсеха контраатака, но през първата част почти не стигнаха до вратата на Буфон. Втората част започна с пропуснато положение пред Симеоне Падоин, след което същото стори и Манджукич. Пабло Дибала дебютира, но вместо Ювентус, гол вкара Удинезе. В 77-ата минута Панайотис Коне центрира отдясно, а Теро се откъсна от защитата и сам на задната греда прати топката във вратата за 0:1. Фернандо Йоренте също се появи в игра, но от последвалите мелета не се стигна до изравнителен гол. Дуван Сапата и компания пък на контраатака пропуснаха да вкарат втори гол, но и без него "фриуланите" записаха исторически успех, а Юве историческа загуба. Двубоят бе дебютен и за треньора на Удинезе Стефан Колантуоно, който ще го помни дълги години. МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА СТАТИСТИКА НА МАЧА