Дебютант донесе първа победа на Лацио (видео)

Отборът на Лацио започна сезона в Серия "А" с победа над новака Болоня.  "Орлите" въпреки проблемите със състава надвиха напълно заслужено с 2:1 тима на Дело Роси пред около 25 000 тифози. Играчите на Стефано Пиоли направо разпиляха първата част гостите и поведоха с два бързи гола. Капитанът Лукас Билия откри в 17-ата минута, а дебютанта Рикардо Кишна вкара своя първи гол за лациалите в 23-ата минута. Последваха няколко пропуски и отлични спасявания на Антонио Миранте, които спасиха Болоня от трети гол.Изненадващо в края на първата част първи гол в калчото вкара и Матео Манкозу. 30-годишният нападател се откъсна от Стефан Раду и с бомбен шут прати топката в мрежата с помощта на горната греда.Миранте продължи да спасява втората част, но лошата новина за домакините бе принудителното напуска на терена на Билия поради травма.Матия Дестро дебютира в 75-ата минута за Болоня, а в даденото продължение Етрит Бериша донесе победата на Лацио със страхотно спасяване след удар с глава на Матео Бриги отблизо. Така Лацио постигна първата победа за даден тим през този сезон в калчото и стартира с три точки, които дават самочувствие на отбора преди важното гостуване на Байер Леверкузен от плейофите на Шампионската лига след няколко дни.