Младите лациали и Индзаги изпуснаха требъл

Носителят на Купата и Суперкупата на Италия при Примаверата на Апенините Лацио загуби финала за Скудетото след изпълнения на дузпи от Торино. Така тимът на Симоне Индзаги, който е брат на Филипо Индзаги пропусна златен шанс да запише исторически требъл. В изключително драматичен сблъсък на стадиона в Киавари пред погледите на двамата президенти Клаудио Лотито и Урбано Кайро, талантите на Торо спечелиха след изпълнение на дузпи 8:7 и триумфираха със Скудетото след 23 годишна пауза.Дебютиралият за първия тим на Торо вече Русо откри още в 8-ата минута със своя 11-и гол за сезона, а в 76-ата минута на хърватина Пърш изравни с едва второто си попадения в тази кампания.Последваха изключително драматични минути в даденото продължение. Лацио удари гредата в 93-ата минута, а в 95-ата стражът на "орлите" спаси от голлинията тима си и прати срещата в продължения.Там Торино удари гредата, а "орлите" също пропуснаха една възможност и се стигна до дузпи. Дебелю от "биковете" изпусна първи, но Паломби от Лацио също сбърка и върна психологическото предимство на Торино. Така фатален пропуск направи капитана на "бианкочелестите" Полаче, чийто удар бе хванат от вратаря на "Скуадра адзура" до 18 години Дзаканио и Торино спечели своята девета рекордна титла на Италия на ниво Примавера.Интересното е, че миналата година Торино загуби финалната среща с дузпи от Киево, а през 2013 година именно Лацио бе шампион на Италия, след като година по-рано загуби финала от Интер.