Хетафе и Спортинг не решиха своя спор

Отборите на Хетафе и Спортинг Хихон направиха 1:1 във възлов мач за оцеляването и на двата тима. Гостите от "Ел Молинон" откриха резултата чрез Серхио Алварес в 50-ата минута, а попадение на Стефан Шчепович в 80-ата подели точките. Така кръг преди края двата състава имат по 36 точки, но кастилският тим е извън зоната на изпадащите заради по-добрите си показатели в директните двубои. Срещата започна много динамично и още в първата минута момчетата на Абелардо Фернандес създадоха опасност. В осмата минута мъничко не достигна на Алваро Васкес да засече топката. В 15-ата Пабло Сарабия удари греда. В ответната атака останаха съмнения за дузпа в наказателното поле на домакините. В 25-ата Иван Куеяр направи страхотно спасяване след удар на Педро Леон. В 33-ата бившият играч на Реал Мадрид отново застраши вратата на астурианци. Второто полувреме започна с шанс пред Васкес, но нападателят не се възползва от подаване на Сарабия. В 50-ата Спортинг изненадващо откри резултата. След хвърляне от тъч и неразбирателство в защитата на домакините Серхио Алварес вкара с акробатично изпълнение - 0:1. В 55-ата хихонци останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Начо Касес. В 68-ата Хета удари втора греда след корнер. Домакинският натиск доведе до гол в 80-ата минута: бившият играч на Спортинг Шчепович вкара с глава след центриране на Леон. В добавеното време Исма Лопес можеше да вкара за гостите.В последния кръг на "Ел Молинон" пристига Виляреал, който вече има гарантирано място в Шампионската лига. Хетафе пък гостува на Севиля само три дни преди финала в Лига Европа.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: "Марка"