Велика "червена" вечер: ЦСКА и 16 000 армейци пренаписаха футболната история на България (видео+галерия)

Чудото е факт! Третодивизионният ЦСКА е първият финалист в турнира за купата на България! Това стана факт след нова "червена" победа с 2:0 над елитния Берое и след общ резултат 4:0 футболистите на Христо Янев елиминира по безапелационен начин прехваления тим на заралии.Двата гола за безспорния голям успех, извоюван пред 16 000 червени запалянковци на стадион "Българска армия", вкараха Преслав Йорданов и Николай Цветков. Така ЦСКА пренаписа футболната история на България, след като стана първият третодивизионен тим, който ще играе финал за Купата и то след 9 поредни победи в този турнир. Срещата започна с двуостри атаки, като първото положение бе пред домакинската врата. След 120 секунди игра Милисавлевич центрира към Исмаил Иса, който стреля от удобна позиция с глава, но Господинов спаси. Минута по-късно ЦСКА вече имаше гол преднина. След груба грешка в отбраната на заралии топката стигна до Самир Аясс. Халфът намери Преслав Йорданов, който без забавяне стреля фалцово с десния крак, като шутът му първо срещна левия страничен стълб, а след това влетя в мрежата на Пиргов.В 7-ата минута Иса изскочи сам срещу вратаря, но реферите спряха головата атака на гостите с несъществуваща засада. Постепенно играта се успокои и така бе до 41-ата минта, в която футболистите на Христо Янев нанесоха втори съкрушителен удар. Станислав Маламов надбяга игралия изключително колебливо през целия двубой национал на България Атанас Зехиров и центрира отлично към оставения непокрит на задната греда Николай Цветков, а той от своя страна вкара за 2:0.Две минути след началния съдийски сигнал за втората част Берое отправи втория си точен удар в мача. Това стори резервата Том, който шутира от 25 метра, но право в ръцете на Господинов. Армейците отговориха подобаващо и секунди по-късно съвсем спокойно можеха да отбележат трето попадение, но Маламов не уцели вратата от 12-13 метра.В 57-ата минута заралии имаха добра възможност да върнат един гол, но резервата Станислав Костов не успя да уцели вратата след удар с глава от 3-4 метра.В 82-ата минута Борис Галчев можеше да затвърди армейския триумф, реализирайки гол почти от центъра на терена, но прехвърлящият му удар срещна напречната греда.Именно това беше последната по-опасна ситуация в мача, който завърши с изненадващ, но напълно заслужен триумф на червения тим.  Утре ЦСКА ще разбере своя съперник за финала, където ще срещне крайния победител от двойката Литекс - Монтана.ЦСКА - БЕРОЕ 2:01:0 Преслав Йорданов 32:0 Николай Цветков 41ЦСКА: Господинов, Динчев, Чорбаджийски, Грънчов, Кикарин, Йорданов, Аясс, Маламов (86-Витанов), Галчев (90-Хазуров), Цветков (64-Райчев), ЙордановРезерви: Колев, Витанов, Головодов, Цветанов, ПоповБЕРОЕ: Пиргов, Пенев, Иванов, Динков, Зехиров, Джоман, Елиаш (46-Том), Делев (70-Педро Маркес), Божилов, Милисавлевич, Иса (54-Костов)Резерви: Макенджиев, Андонов, Ахмед, МилановСТАДИОН: "Българска армия" - 16 000 зрителиСЪДИЯ: Ивайло СтояновФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА cнимки: Емона Цончева, Sportal.bg