Стоук изпусна два гола аванс

Стоук изпусна да спечели нови три точки, въпреки че водеше с два гола 22 минути преди края на домакинството си срещу Суонзи. С голове на Сигурдсон и Палоски гостите стигнаха до изравняване и крайното 2:2. Ибрахим Афелай откри резултата още в 13-ата минута. Тогава холандецът ознаменува 30-ия си рожден ден с попадение след подаване на Арнаутович, който развинти няколко защитника преди да центрира към Афелай. Голът бе под номер 200 за Стоук във Висшата лига.Боян Къркич удвои аванса на домакините в началото на второто полувреме след диагонален удар. Когато тимът на Марк Хюз усещаше победата Суонзи се върна в мача и стигна до равенството след два рикошета. Първо Сигурдсон стреля, топката бе отклонена и не остави шансове на дебютиращия на вратата Хаугаард, а след това удар на Палоски бе отклонен и топката отново се озова в мрежата.Това бе добър ден за наставника на Суонзи Франческо Гуидолин, който трябваше да чете за слухове как Брендън Роджърс се завръща в клуба през лятото. Две смени промениха нещата за тима от Уелс. Влизането на Джеферсън Монтеро промени облика на отбора, а Палоски бе автор на изравнителния гол. Това бе второ попадение за италианеца след пристигането си през януари.СТАТИСТИКА!МИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ!