Петър Кюмюрджиев спечели Купата на Лигата на Гозо, клубът му предлага нов договор

Българският защитник Петър Кюмюрджиев вдигна поредна купа в Малта. Неговият тим Керчем Аякс спечели с 3:0 срещу Шаукия Тайгърс финала за Купата на Лигата на Гозо, което беше поставено и като цел номер 1 на ръководството.Петър Кюмюрджиев, играл в България за Черноморец, Славия, Локомотив Пловдив и Академик София, ще запомни мача и с малко неприятни емоции, тъй като беше изгонен с червен картон в 83-ата минута за професионален фаул. Неговите съотборници до този момент водеха с 2:0 с две попадения преди почивката, а Кюмюрджиев предотврати попадение, което можеше да върне противника в мача. В 3-ата минута на добавеното време другият чужденец в тима на Керчем- бразилецът Клаудио Антунеш вкара третото попадение.В първенството на Лигата на Гозо тимът на българина е на 3-о място, но изостава сериозно от водача Айнсийлем, където се подвизава бившия футболист на Локомотив (София) и Черно море (Варна) Даниел Богданович.Защитникът кара вече четвърти сезон в този клуб от Малта, а от ръководството са му предложили нов договор, според който отново ще бъде играещ помощник треньор.