Уникално - българин със Световната купа! Радо Янков недостижим на върха (ВИДЕО + СНИМКИ)

Българинът Радослав Янков спечели Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини. Янков завърши на шесто място в последния старт от сезон 2015/2016 в паралелния слалом в германския зимен център Винтерберг, което се оказа достатъчно да триумфа.26-годишният българин събра с 4050 точки, след като записа две победи и едно второ място в седемте състезания през кампанията.Втори в генералното класиране с 3620 точки остана Роланд Фишналер (Италия), който днес завърши втори във Винтерберг и спечели малката световна купа в дисциплината паралелен слалом.Трети с 3046 точки се нареди Андрей Собольов (Русия), който пък заслужи титлата в малката световна купа в паралелния гигантски слалом. Янков завърши втори в паралелния гигантски слалом и трети в паралелния слалом за сезона. Победител във Винтерберг днес стана Едвин Корати (Италия).
"Спечелването на Големия кристален глобус от Радослав Янков е наистина невероатен успех, за който дори и не сме си мечтали. Това доказва по категоричен начин че България е на картата на световните зимни спортове. Страната ни показа, че може да изгражда топ спортисти в зимните спортове", коментира президентът на БФ Ски Цеко Минев. Класиране в паралелния слалом във Винтерберг: 1. Едвин Корати (Италия) 2. Роланд Фишналер (Италия) 3. Рок Моргуц (Словения) 4. Кристоф Мик (Италия) 5. Мирко Феличети (Италия)6. РАДОСЛАВ ЯНКОВ (БЪЛГАРИЯ)Крайно генерално класиране за Световната купа по сноуборд в паралелните дисциплини за сезон 2015/2016: 1. РАДОСЛАВ ЯНКОВ - 4050 точки 2. Роланд Фишналер - 3620 3. Андрей Собольов - 3046Крайно класиране в паралелния слалом: 1. Фишналер - 2860 точки 2. Феличети - 20503. ЯНКОВ - 1890 Крайно класиране в паралелния гигантски слалом: 1. Собольов - 2300 точки2. ЯНКОВ - 2160 3. Андреас Промегер (Австрия) - 1680 България вече има носител на голямата световна купа на ФИС. Това е Радослав Янков, който завърши на първо място в алпийските паралелни дисциплини в сноуборда. В последния старт днес във Винтенберг (Гер). Радо завърши шести и със спечелените 400 т стана недостижим за втория Роланд Фишналер (Ит). В генералното подреждане Радо има 4050 т, а италианеца остана на 430 т. За крайния успех Янков постигна 2 победи, едно второ място, както и още 6, 7, 9 и 13 място за СК. "Спечелването на големия кристален глобус от Радослав Янков е наистина невероатен успех, за който дори и не сме си мечтали. Това доказва по категоричен начин че България е на картата на световните зимни спортове. Страната ни показа, че може да изгражда топ спортисти в зимните спортове", коментира президента на БФСки Цеко Минев. Копирано от standartnews.com