Ударно завръщане на Моци при нов успех на Лудогорец - голям карък за Локо Пд в Разград (видео)

Лудогорец постигна третата си поредна победа от старта на пролетния полусезон, след като спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в първи мач от 23-ия кръг на "А" група. И двете попадения за домакините паднаха през първата част, а във вратата на гостите се разписаха Марселиньо (22) и Козмин Моци (43).Успехът на орлите обаче не дойде никак лесно, тъй като смърфовете пропиляха поне 3-4 изключително добри положения за гол, а и на два пъти гредите спасиха домакините след изстрели на Емил Гъргоров и Велковски.Разградчани също имаха възможност да вкарат трети гол, но пропуски на Дяков и Кишада ги лишиха от по-изразителна победа.През първия четвърт час играта се водеше предимно в половината на гостите, но домакините не създадоха чисто голово положение.В 20-ата минута Локомотив успя да вкара топката в мрежата на орлите, когато Тунчев реализира отблизо, но реферът Ивайло Стоянов отмени попадението, тъй като преди това Мартин Райнов в опита си да стреля игра с ръка.Само 120 секунди по-късно Лудогорец откри резултата чрез Марселиньо. Бразилецът овладя топката пред наказателното поле на смърфовете, финтира няколко бранители и след техничен шут по земя вкара за 1:0.Малко по-късно добра атака на разградчани за малко не доведе до второ попадение, но опасен изстрел на Клаудиу Кешеру бе спасен от Ел Харуби.В 28-ата минута пловдивчани пропиляха отличен шанс да изравнят. Мансур Гай надбяга Керчев и след неубедително излизане на Владислав Стоянов за момент се озова на празна врата, макар и под ъгъл, но стреля твърде слабо и в аут.Малко след това нападателят се контузи и напусна терена, като на негово място се появи новото попълнение Пауло Серджо.В 41-ата минута Локо Пд организира нова добра атака по лявото крило. Крум Стоянов бе изведен зад бранителите в зелено, но вместо да потърси пас към свой съотборник, стреля в аут.Лудогорец отговори подобаващо само две минути по-късно, когато Козмин Моци бе оставен непокрит след центриране от корнер и вкара за 2:0.Втората част започна с опасен шут на Стефан Велев, който профуча над напречната греда. След час игра Лудогорец имаше шанс да поведе с 3:0, когато Натанаел центрира към Кешеру, но таранът на орлите стреля с глава покрай лявата греда.В 72-ата минута смърфовете като по чудо не върнаха един гол. Първо Емил Гъргоров нацели лявата греда след изпълнение на фаул. Последва центриране към Райнов, който стреля с глава, но Стоянов изби. Топката обаче попадна в краката на Гъргоров, който отново опита да вкара, но стражът на орлите пак спаси.Шест минути по-късно отново гредата спаси домакините след шут от 7-8 метра на Велковски.В 83-ата минута и футболист на Лудогорец нацели греда. Ел Харуби допусна грешка и подаде на Дяков, който се озова очи в очи с вратаря, но стреля в лявата греда. Топката се върна към Кишада, който от удобна позиция шутира високо над вратата. Секунди по-късно отново Кишада изпусна отлично положение за трети гол, когато вместо да търси пас към няколко непокрити негови съотборници, опита да се разпише, но Ел Харуби спаси.В заключителните секунди на двубоя двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Карагерен не успя да реализира очи в очи срещу Стоянов, а в ответната атаки резервата Джоди Лукоки шутира покрай вратата от 5-6 метра.ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМИТИВ (ПД) 2:01:0 Марселиньо 222:0 Козмин Моци 43ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Натанаел, Моци, Керчев, Дяков, Лукас Саша, Марселиньо, Вандерсон, Кафу, КешеруЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Ел Харуби, Крумов, Тунчев, Котев, Стоянов, Велев, Траянов, Райнов, Гъргоров, Мансур Гай, ВелковскиМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ