Дерменджиев: След 7-ия мач ще видите лицето на Лудогорец

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев изрази задоволство от третата поредна победа на "орлите" през тази пролет след 2:0 над Локомотив (Пловдив). Специалистът обяви, че "зелените" все още не показват желаното ниво, като се очаква това да се случи след 6-ия, 7-ия кръг.

"По принцип няма лек мач, но когато има треньорска смяна, винаги има мотивация в играчите на един отбор, които искат да се докажат пред него. Ние направихме много добро първо полувреме и поведохме с два гола, а втората част беше неравномерна за нас. Играчите започнаха да пестят сили, тъй като резултатът бе добър. Освен това Локомотив почива преди срещата с нас, докато ние имахме тежък мач и ни предстои друг такъв.

Моите играчи се отпуснаха и допуснаха слабости през второто полувреме. Не е това лицето, което искам да виждам. След 6-ия, 7-ия мач Лудогорец ще бъде по-различен. Мисля, че нямаше подценяване. Видяхте първото полувреме - контрол на топката, имахме ситуации, в които не стреляхме, а имахме възможност да го сторим. В крайна сметка вкарахме два гола. Пак казвам, като оправдание, че играчите започнаха да пестят сили"", коментира Дерменджиев.

Клаудиу Кешеру и Жуниор Кишада играха известно време заедно на терена. "Така е, може да играят заедно. Всичко зависи от мачовете, но могат да играят двамата заедно. Жълтият картон на Вандерсон в края? Негово решение", сподели Дерменджиев.

"Няма лесен мач и срещу Пирин ще е така. Доволен съм, че има такива мачове. Всичките отбори се стараят да играят футбол и това ще вдигне нивото на родния футбол. В Благоевград ни чака тежък мач,  треньорът е мотивирал играчите да печелят точки срещу всеки един противник", завърши Дерменджиев.