Ударно завръщане на Моци при нов успех на Лудогорец - голям карък за Локо Пд в Разград (видео)

Лудогорец постигна третата си поредна победа от старта на пролетния полусезон, след като спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в първи мач от 23-ия кръг на "А" група.

И двете попадения за домакините паднаха през първата част, а във вратата на гостите се разписаха Марселиньо (22) и Козмин Моци (43).

Успехът на орлите обаче не дойде никак лесно, тъй като смърфовете пропиляха поне 3-4 изключително добри положения за гол, а и на два пъти гредите спасиха домакините след изстрели на Емил Гъргоров и Велковски.

Разградчани също имаха възможност да вкарат трети гол, но пропуски на Дяков и Кишада ги лишиха от по-изразителна победа.

През първия четвърт час играта се водеше предимно в половината на гостите, но домакините не създадоха чисто голово положение.

В 20-ата минута Локомотив успя да вкара топката в мрежата на орлите, когато Тунчев реализира отблизо, но реферът Ивайло Стоянов отмени попадението, тъй като преди това Мартин Райнов в опита си да стреля игра с ръка.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец откри резултата чрез Марселиньо. Бразилецът овладя топката пред наказателното поле на смърфовете, финтира няколко бранители и след техничен шут по земя вкара за 1:0.

Малко по-късно добра атака на разградчани за малко не доведе до второ попадение, но опасен изстрел на Клаудиу Кешеру бе спасен от Ел Харуби.

В 28-ата минута пловдивчани пропиляха отличен шанс да изравнят. Мансур Гай надбяга Керчев и след неубедително излизане на Владислав Стоянов за момент се озова на празна врата, макар и под ъгъл, но стреля твърде слабо и в аут.

Малко след това нападателят се контузи и напусна терена, като на негово място се появи новото попълнение Пауло Серджо.

В 41-ата минута Локо Пд организира нова добра атака по лявото крило. Крум Стоянов бе изведен зад бранителите в зелено, но вместо да потърси пас към свой съотборник, стреля в аут.

Лудогорец отговори подобаващо само две минути по-късно, когато Козмин Моци бе оставен непокрит след центриране от корнер и вкара за 2:0.

Втората част започна с опасен шут на Стефан Велев, който профуча над напречната греда. След час игра Лудогорец имаше шанс да поведе с 3:0, когато Натанаел центрира към Кешеру, но таранът на орлите стреля с глава покрай лявата греда.

В 72-ата минута смърфовете като по чудо не върнаха един гол. Първо Емил Гъргоров нацели лявата греда след изпълнение на фаул. Последва центриране към Райнов, който стреля с глава, но Стоянов изби. Топката обаче попадна в краката на Гъргоров, който отново опита да вкара, но стражът на орлите пак спаси.

Шест минути по-късно отново гредата спаси домакините след шут от 7-8 метра на Велковски.

В 83-ата минута и футболист на Лудогорец нацели греда. Ел Харуби допусна грешка и подаде на Дяков, който се озова очи в очи с вратаря, но стреля в лявата греда. Топката се върна към Кишада, който от удобна позиция шутира високо над вратата. Секунди по-късно отново Кишада изпусна отлично положение за трети гол, когато вместо да търси пас към няколко непокрити негови съотборници, опита да се разпише, но Ел Харуби спаси.

В заключителните секунди на двубоя двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Карагерен не успя да реализира очи в очи срещу Стоянов, а в ответната атаки резервата Джоди Лукоки шутира покрай вратата от 5-6 метра.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМИТИВ (ПД) 2:0