Ибра без спирачки (видео)

Френският шампион Пари Сен Жермен показа отлична форма и надви с 4:1 Реймс в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Шведската звезда на парижани Златан Ибрахимович отново бе над всички, след като вкара два гола и асистира за другите два на "Парк де Пренс". Таранът първо асистира на Грегори ван дер Вийл (12). Гостите изравниха в 33-ата минута чрез Принс Онианге, който се възползва от груба грешка на Кевин Трап. Радостта на Реймс бе кратка, тъй като Златан върна аванса на ПСЖ в 43-ата минута. Две минути по-късно Едисон Кавани също записа името си сред голмайсторите. Уругвайският нападател, който донесе победата над Челси в Шампионската лига през седмицата бе изведен отлично от Ибра и вкара за 3:1. Неприятната новина за Лоран Блан е, че секунди преди попаденията на Ибра и Кавани другата звезда в нападателното трио Анхел ди Мария напусна с травма.Втората част отново домакините имаха тотален превес на терена и в 68-ата минута Ибра вкара своя 23-и гол в 21 мача през този сезон в първенството. Шведският нападател се разписа с удар от въздуха след центриране на Ван дер Вийл, но бе в положение на засада. Такава не бе маркирана и Златан вече изравни постижението си от 30 попадения от миналия сезон, като сега ги реализира в 34 мача, а преди година в 37 срещи. Голът бе негов 136-и за ПСЖ, за който е абсолютен рекордьор по отбелязани попадения. Неговата доминация е подобна на тази на ПСЖ. Шведът има 23 гола и 10 асистенции в 21 мача в Лига 1, като води с 11 попадения и четири асистенции на следващия го Миши Батшуай от Олимпик Марсилия, който е играл дори четири мача повече.ПСЖ пък има вече 23-и победи от 27 кръга, като поднови победната си серия, която се спря на девет миналата седмица при равенството с Лил (0:0).Шампионите имат 27 точки преднина пред втория Монако и продължават да нямат поражение.МАЧА МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА НА МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИ