АЕК спря перфектната серия на Олимпиакос

АЕК Атина сложи край на серията от 22 мача без поражение на Олимпиакос, след като победи лидера в генералното класиране с 1:0 в двубой от 22-ия кръг на гръцкото първенство по футбол. Олимпиакос все пак е водач с актив от 61 точки, а АЕК е втори с 16 пасив. Роналд Варгас вкара единствения гол в срещата в 78-та минута, когато Диего Буонаноте стреля от дузпа право в напречната греда, но топката се върна в игра. Олимпиакос пък завърши срещата с едва девет футболисти, след като Лука Миливоевич беше изгонен с втори жълт картон за игра с ръка, която предизвика и наказателния удар. В 47-та минута беше изгонен и Алберто Ботия с директен червен картон. АЕК, който има само математически шанс да настигне Олимпиакос в оставащите осем кръга, също се раздели с един футболист по време на игра. Това се случи в 86-ата минута, когато Родриго Гайо получи червен картон.