Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

АЕК спря перфектната серия на Олимпиакос

АЕК Атина сложи край на серията от 22 мача без поражение на Олимпиакос, след като победи лидера в генералното класиране с 1:0 в двубой от 22-ия кръг на гръцкото първенство по футбол. Олимпиакос все пак е водач с актив от 61 точки, а АЕК е втори с 16 пасив. Роналд Варгас вкара единствения гол в срещата в 78-та минута, когато Диего Буонаноте стреля от дузпа право в напречната греда, но топката се върна в игра.

Олимпиакос пък завърши срещата с едва девет футболисти, след като Лука Миливоевич беше изгонен с втори жълт картон за игра с ръка, която предизвика и наказателния удар. В 47-та минута беше изгонен и Алберто Ботия с директен червен картон.

АЕК, който има само математически шанс да настигне Олимпиакос в оставащите осем кръга, също се раздели с един футболист по време на игра. Това се случи в 86-ата минута, когато Родриго Гайо получи червен картон.