Гол-шедьовър спаси Реал от голям провал (видео)

С брилянтен гол на Лука Модрич в 85-ата минута Реал Мадрид спечели гостуването си на Гранада в 23-ия кръг на Примера. Отборът на Зинедин Зидан се наложи с 2:1, но не убеди с представянето си. Карим Бензема вкара първия гол за кралския клуб в 30-ата минута, но резервата Юсеф Ел Араби изравни след почивката, когато домакините по нищо не отстъпваха на "лос меренгес" и могат да съжаляват, че не удържаха равенството.Победата отново доближи Реал на точка от Атлетико Мадрид и на 4 от лидера Барселона, а Гранада остана в зоната на изпадащите. Бензема вече има 19 попадения и се изравни с Кристиано Роналдо. Водач при стрелците в Примера е Луис Суарес с 20 гола.Домакините бяха загубили три от последните си 4 мача и заемаха предпоследното 19-о място в таблицата. Те бяха и тимът с втората на слаба защита в първенството. Наставникът Хосе Рамон Сандовал избра доста офанзивна единайсеторка, като в предни позиции играеше Давид Барал, а по фланговете му помагаха Адалберто Пеняранда и Айзък Съксес. Зинедин Зидан заложи на същия състав, който разгроми с 6:0 Еспаньол преди седмица. В атаката действаха Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Хамес Родригес, а зад тях бе триото Тони Кроос, Лука Модрич и Иско. Като десен бек Даниел Карвахал отново бе предпочетен пред Данило.Реал спечели всичките си пет последни мача с Гранада, като в четири от тях не допусна гол. При предишното си гостуване на "Лос Карменес" мадридчани се наложиха с 4:0, а след това вкараха цели 9 попадения на "Сантиаго Бернабеу". Гранада обаче успя да затрудни именития си съперник в първия им двубой през настоящата кампания и загуби само с 0:1 в Мадрид.Домакините изиграха много силно първо полувреме и определено не заслужаваха да са догонващи след края му. Реал стартира с активни действия по флангове, и най-вече отдясно, където Карвахал постоянно тормозеше бранителите на Гранада с включванията си. В 8-ата минута негов пас намери Бензема, но французинът прати топката в аут. Малко след това гол на Адалберто Пеняранда беше отменен заради засада и това разгневи публиката на "Лос Карменес". След четвърт час игра Кристиано Роналдо отправи първия си изстрел към вратата на Хесус Фернандес, но той бе неточен. Домакините отговориха с коварен удар на Айзък Съксес, който едва не изненада Кейлор Навас. В 24-ата минута прекрасна намеса на Давид Ломбан предотврати сигурен гол, избивайки центриране, което със сигурност щеше да бъде засечено от Кристиано.В 30-ата минута Реал поведе. В основата на гола беше Карвахал, който напредна необезпокояван и поднесе топката на Карим Бензема, а за французина остана най-лесното. Гостите намалиха оборотите до края на полувремето и можеха да бъдат наказани след един хубав рейд на Мигел Лопес, последван обаче от неточен изстрел на Рубен Рочина.След почивката Гранада продължи да намира свободни пространства за бързите си атаки и работата за Кейлор Навас не беше никак малко. Неговият колега Хесус Фернандес също показа класа, спасявайки далечен удар на Лука Модрич.Бързоногият Ел Араби се появи на терена в 59-ата минута и секунди по-късно вече беше в прегръдките на съотборниците си. Мароканецът получи топката от Рочина и с малко късмет успя да я прокара под Кейлор Навас. Зидан веднага реагира и пусна Хесе Родригес на мястото на Хамес, но в атаките на "белите" нямаше никаква острота.В 72-ата минута още един гол на Гранада беше отменен, но домакините ставаха все по-напористи и показаха кураж да преследват пълния обрат. Нещата не вървяха никак добре за Реал, но пет минути преди последния съдийски сигнал Лука Модрич влезе в ролята на спасител за мадридския гранд. Хърватинът получи топката от сънародника си Лука Модрич и с бомбен удар под гредата донесе така важната победа на "белия балет".МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА