Левски с победа при дебюта на новите нападатели (видео)

Отборът на Левски постигна четвърта победа в предсезонната подготовка в Анталия. "Сините" надвиха с 1:0 единствения тим, който не бе победен от Лудогорец тази зима - Збройовка Бърно. Единственото попадение реализира Георги Костадинов от дузпа в 80-ата минута, а преди това първи минути с екипа на столичани записаха новите попълнения Венци Христов, който влезе в 65-ата минута, и Джъстин Менголо, който го смени в 82-ата. Успехът на "Мардан" бе заслужен за тима на Стоев. Чехите преди три дни завършиха 0:0 с родния шампион в Белек.Промяна в състава си бе принуден да направи наставникът Стойчо Стоев непосредствено преди мача. Божидар Краев получи напрежение на бедрото по време на загрявката и отпада от сметките на своя треньор. На негово място започна Мики Орачев. Стоев заложи в атака на младия талант Станислав Иванов, който вече отбеляза едно попадение в Турция. Останалите промени бяха, че Роман Прохазка игра като десен защитник, а също така след травми Георги Костадинов и Джереми де Ноойер се завърнаха в игра.Нар стреля опасно в 10-ата минута, но стражът Мелихарек спаси. В 24-ата минута Нар пробва нов удар далеч от целта, а малко след това Бедоя бе заменен принудително от Бурабия. Удар от фаул на Де Ноойер също бе избит, а в 38-ата минута Орачев се забави и пропусна да завърши с голов изстрел. Три минути по-късно Орачев върна топката назад, но вместо на Александров изведе Режничек срещу Йоргачевич, който бе по-бърз и спаси.На почивката Стоев пусна Георги Янев на мястото на Де Ноойер. Последваха две мелета, но Костадинов и Бурабия пропуснаха, а след това Янев сам срещу Мелихарек стреля в аут от седем метра. Нар също изпусна, като защитник изби негов удар.Последва едно положение пред вратата на "сините", а след това Венци Христов дебютира. В 79-ата минута Нар бе съборен в наказателното поле от стража на чехите и реферът посочи бялата точка. Георги Костадинов застана зад топката и със силен удар даде аванс за Левски в 80-ата минута.Секунди по-късно той можеше да вкара втори гол, но с глава от няколко метра стреля в аут. Джъстин Менголо също дебютира, като замени Христов в 82-ата минута. Както е известно, двамата са назад с подготовката и Стоев бе решил да им даде шанс да играят малко днес. Още с първото си докосване Монголо направи извеждаш пас с пета.Последните минути чехите пропуснаха две възможности, след като пратиха топката над вратата на Шейтанов и така Левски записа нова победа в Турция.Проверката бе под №5 за столичани в Анталия, където те вече бяха записали три победи и едно равенството. Преди Бърно "сините" надвиха с 2:0 казахстанския Тобол, 3:2 украинския Александия и 2:1 румънския Поли Тимишоара, а с румънския Виторул завършиха 0:0.Следващата контрола на Левски е на 9-и февруари срещу Домжале (Словения).ЛЕВСКИ - Збройовка Бърно 1:01:0 Костадинов (80-д)ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (70-Шейтанов), Прохазка, Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Костадинов, Де Ноойер (46-Янев), Мики Орачев 75-Александров), Мигел Бедоя (26-Мехди Бурабия), Франсис Нар, Иванов (65-Христов, 82-Менголо).Бърно: 1.Душан Мелихарек, 14.Павел Кощал, 6.Михайло Йованович, 7.Павел Завадил, 26.Радек Бухта, 19.Милан Лутонски, 25.Давид Пашек, 8.Ян Малик, 10.Лукаш Зубеле, 37.Якуб Режничек, 23.Михал Шкодарезерви: Мартин Долежал, Павел Халуска, Петер Бухта, Мирослав Керестеш, Якуб Шурал, Матуш Лачко, Мартин Чриен, Томаш Вебер, Якуб Кучера, Алоис Хичка, Станислав Вавра, Томаш Бригант, Якуб Причистал