Левски с победа при дебюта на новите нападатели (видео)

Отборът на Левски постигна четвърта победа в предсезонната подготовка в Анталия. "Сините" надвиха с 1:0 единствения тим, който не бе победен от Лудогорец тази зима - Збройовка Бърно. Единственото попадение реализира Георги Костадинов от дузпа в 80-ата минута, а преди това първи минути с екипа на столичани записаха новите попълнения Венци Христов, който влезе в 65-ата минута, и Джъстин Менголо, който го смени в 82-ата. Успехът на "Мардан" бе заслужен за тима на Стоев. Чехите преди три дни завършиха 0:0 с родния шампион в Белек.

Промяна в състава си бе принуден да направи наставникът Стойчо Стоев непосредствено преди мача. Божидар Краев получи напрежение на бедрото по време на загрявката и отпада от сметките на своя треньор. На негово място започна Мики Орачев.

Стоев заложи в атака на младия талант Станислав Иванов, който вече отбеляза едно попадение в Турция. Останалите промени бяха, че Роман Прохазка игра като десен защитник, а също така след травми Георги Костадинов и Джереми де Ноойер се завърнаха в игра.

Нар стреля опасно в 10-ата минута, но стражът Мелихарек спаси. В 24-ата минута Нар пробва нов удар далеч от целта, а малко след това Бедоя бе заменен принудително от Бурабия. Удар от фаул на Де Ноойер също бе избит, а в 38-ата минута Орачев се забави и пропусна да завърши с голов изстрел. Три минути по-късно Орачев върна топката назад, но вместо на Александров изведе Режничек срещу Йоргачевич, който бе по-бърз и спаси.

На почивката Стоев пусна Георги Янев на мястото на Де Ноойер. Последваха две мелета, но Костадинов и Бурабия пропуснаха, а след това Янев сам срещу Мелихарек стреля в аут от седем метра. Нар също изпусна, като защитник изби негов удар.

Последва едно положение пред вратата на "сините", а след това Венци Христов дебютира. В 79-ата минута Нар бе съборен в наказателното поле от стража на чехите и реферът посочи бялата точка. Георги Костадинов застана зад топката и със силен удар даде аванс за Левски в 80-ата минута.

Секунди по-късно той можеше да вкара втори гол, но с глава от няколко метра стреля в аут. Джъстин Менголо също дебютира, като замени Христов в 82-ата минута. Както е известно, двамата са назад с подготовката и Стоев бе решил да им даде шанс да играят малко днес. Още с първото си докосване Монголо направи извеждаш пас с пета.

Последните минути чехите пропуснаха две възможности, след като пратиха топката над вратата на Шейтанов и така Левски записа нова победа в Турция.

Проверката бе под №5 за столичани в Анталия, където те вече бяха записали три победи и едно равенството. Преди Бърно "сините" надвиха с 2:0 казахстанския Тобол, 3:2 украинския Александия и 2:1 румънския Поли Тимишоара, а с румънския Виторул завършиха 0:0.

Следващата контрола на Левски е на 9-и февруари срещу Домжале (Словения).

ЛЕВСКИ - Збройовка Бърно 1:0