Бетис измъкна 1:1 от Реал Мадрид (видео + галерия)

Отборът на Бетис поднесе изненадата и измъкна равенство 1:1 от Реал Мадрид у дома в среща от 21-ия кръг на Примера. Резултатът на "Бенито Вийямарин" беше открит от Алваро Сехудо в 7-ата минута, който отбеляза изключително атрактивно попадение с удар от въздуха. Френският нападател Карим Бензема върна равенството в 71-ата минута, като засече в мрежата на Антонио Адан подаване на Хамес Родригес, който се завърна в стартовия състав на Зинедин Зидан, заменяйки контузения Гарет Бейл. Така Реал загуби първи точки след назначението на Зидан за треньор и не успя да съкрати аванса на лидерите Барселона и Атлетико. Каталунците са с мач по-малко и могат да увеличат преднината си пред Реал на 7 точки при благоприятно за тях стечение на обстоятелствата. Домакините от Севиля, които наскоро уволниха треньора Пепе Мел след слабия първи полусезон, подложиха на свирепа преса гостите от Мадрид още в началните минути. След отбелязването на гола те продължиха да играят активно. Реал също имаше своите положения, но до гол не се стигна. През първите 45 минути ще се запомни пропускът на Кристиано Роналдо, който се озова на удобна позиция, но стреля с левия крак и не успя да нанесе хубав удар. Втората част започна с истинска обсада пред вратата на домакините. Хамес Родригес на два пъти опита късмета си. В първия случай той не съумя да стреля добре, а във втория в 55-ата минута ударът му се получи, но топката попадна право в тялото на добре пласирания вратар Антонио Адан. Стъписването на домакините обаче трая кратко и те постепенно изравниха играта и отново започнаха да поглеждат към вратата на мадридчани. Столичани стигнаха до изравнителен гол в 71-ата минута, когато Карим Бензема засече подаване в наказателното поле на Хамес Родригес. До края на полувремето Реал се хвърли в търсене на победен гол. Кристиано Роналдо нанесе силен, но неточен удар към вратата при поредната атака пет минути преди края. Бетис също не се еше отказал да търси нещо повече от една точка в този мач и в последната минута от редовното време можеше и да стигне до успеха, ако ударът на Рубен Кастро беше влязъл във вратата. До края мадридчани атакуваха хаотично и не стигнаха до желания резултат и така не успяха да се възползват от грешната стъпка на Атлетико. Реал остана трети с 44 точки, на 4 от лидера Барселона, който е и с мач по-малко.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: Getty Images/Guliver