Свободното падане на Рилски продължи и край морето

Кризата в редиците на Рилски спортист явно няма край, а свободното падане на носителите на Купата на България за 2016 година продължи и в морската ни столица Варна. Черно море Тича спечели за четвърти път в последните си пет двубоя, след като надигра гостите с 81:74, нанасяйки им пето поредно поражение.Домакините започнаха добре и поведоха с 20:11, преди Йордан Бозов да даде импулс на Рилецо за серия от 11-0 и 20:22. Черно море все пак се оттегли като лидер, след като Филип Дедиер вкара тройка за 23:22 след 10 минути. “Моряците” пак дръпнаха в резултата, този път с 34:27 след само три минути игра във втората част, а Рилски пак ги настигна след седем точки без отговор, но до почивката варненци наложиха своята воля и поведоха с 45:36 в средата на двубоя.През третата четвърт играчите на Спас Натов не сдадоха водачеството нито за секунда, като в този период бе достигната и най-голямата разлика в мача, която бе +15 в полза на местния тим, който водеше с 67:54 след 30 минути игра. Дистанцията между двата тима остана двуцифрена и през почти цялата заключителна четвърт, но финален щурм на гостите успя да съкрати пасива им до финалните 7 точки за 81:74.Капитанът Станислав Цонков вкара 19 точки и бе фаулиран 7 пъти, завършвайки като най-полезен за Черно море Тича. Деня Карамфилов затвърди добрата си форма с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Венелин Христов и Филип Дедиер завършиха с по 12 точки за победата.Йордан Бозов  бе над всички за Рилски с 21 точки, 10 борби, но и 6 грешки. Ненад Делич вкара 19 точки, а Кевлин Паркър - 11.И двата тима имат по 4 победи и 6 загуби.ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 81:74 (23:22, 22:14, 22:18, 14:20)ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 15, Венелин Христов 12, Станислав Цонков 19, Веселин Георгиев, Мърджан Мъркович 6 (Цветомир Куртев 6, Филип Дедиер 12, Ангел Нацкин 9, Никола Джурич 2)РИЛСКИ СПОРТИСТ: Келвин Паркър 11, Йордан Бозов 21, Николай Стоянов, Еван Брюинсма 4, Ненад Делич 19 (Дарин Иванов 3, Адриян Секулов, Душан Цветкович 6, Златин Георгиев 10)