Левски първенец в Скаут лигата в София, ЦСКА и Славия оформят тройката

Младите волейболисти на Левски спечелиха първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 2003/2004 в регион Витоша. Надпреварата се проведе в столичната зала „Христо Ботев“, като  се игра по системата всеки срещу всеки до три изиграни гейма, независимо от резултата, а всеки гейм носи точка. Втори в класирането се нареди тимът на ЦСКА, трети са представителите на Славия.Надпреварата предложи много оспорвани битки и интересни сблъсъци, като в крайна сметка сините завършиха без загуба и взеха първото място.  В последния си мач от програмата Левски надигра Самоков с 3:0, като двубоят противопостави двамата наследника на Владимир Николов и синът на Димо Тонев.В първата част сините се наложиха след 27:25 и това даде положителен тласък, а в следващите две части левскарите бяха водещи на полето.Много силни мачове направиха и представителите на ЦСКА, които завършиха само с една загуба, като отстъпиха върха на сините след оспорвана битка с 1:2 гейма.

Резултати от третия ден: Люлин - ЦСКА 1:2 (25:20, 25:16, 18:25) ВА Стойчев – Казийски - Самоков  0:3 (17:25, 22:25, 22:25) Левски - Славия 3:0  (25:11, 25:21, 25:18) ЦСКА  - ВА Стойчев – Казийски 3:0 (25:11, 25:22, 25:17) Самоков - Левски 0:3 (27:25, 25:18, 25:14) Славия - Люлин 2:1 (25:21, 22:25, 25:17) Крайно класиране: 1.Левски 2.ЦСКА 3.Славия 4.Люлин 5.Самоков 6.ВА Стойчев-Казийски   Отборът на Арда (Кърджали) взе първото място в първия турнир от Скаут лигата при момчетата в регион Странджа. Надпреварата се проведе в зала „Арпезос“ в Кърджали, а представителите на домакините спечелиха състезанието на собствен терен, като завършиха без нито една загуба. Втори се наредиха представителите на Берое 2016 (Стара Загора) , трети е тимът на Сливен.

Тимът на Арда спечели Скаут лигата в регион Сранджа

Резултати от третия ден: Сливен – Берое 1:2 Дея волей – Царево 1:2 Арда – Странджа 3:0 Царево – Сливен 0:3 Странджа – Дея волей 3:0 Берое – Арда 0:3   Крайно класиране: 1.Арда (Кърджали) 2.Берое 2016 (Стара Загора) 3.Сливен (Сливен) 4.Царево (Царево 5.Средец (Странджа) 6. Дея волей (Бургас)   Волейболистите на Хан Аспарух (Исперих) извоюваха първото място в първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 2003/2004 година в регион Добруджа (Североизточна България). Турнирът се проведе в спортен комплекс „Аквалайф“ в Кранево, като до последния моменти имаше интрига за върха и много равностойност. Резултати от третия ден: Обединена Варна – Белослав 1:2 Черно море – Исперих 0:3 Омуртаг – Обединена Варна 3:0 Белослав – Черно море 0:3 Исперих – Омуртаг 3:0 Перун Обединена Варна 3:0   Крайно класиране: Хан Аспарух (Исперих) Омуртаг (Омуртаг) Черно море (Варна) Перун (Варна) Белослав (Белослав) Обединена Варна (Варна)   Волейболистите на Родопа (Смолян) спечелиха първия турнир от Скаут лигата при момчетата в регион Тракия (Южна България). Турнирът се проведе в Смолян, като до последно без загуба бяха отборите на домакините и Виктория Волей (Пловдив). В решителния сблъсък представителите на Родопа надделяха над пловдивчани с 2:1 гейма и триумфираха на първото място пред собствена публика, а пловдивчани завършиха на втора позиция.Трети са представителите на Хебър (Пазарджик). Представителите на Родопа спечелиха първото място в регион Тракия   Резултати от третия ден: Велинград – Виктория Волей 0:3 Родопа – Хебър 2:1 Пирдоп – Локомотив 1926 0:3 Хебър – Пирдоп 3:0 Локомотив 1926 – Велинград 3:0 Виктория Волей – Родопа 1:2   Крайно класиране: 1. Родопа (Смолян) 2. Виктория Волей (Пловдив) 3. Хебър (Пазарджик) 4. Локомотив 1926 (Пловдив) 5. Пирдоп (Пирдоп) 6. Велинград (Велинград)   Отборът на Пирин (Разлог) триумфира на върха в първия турнир от Скаут лигата за момчета, родени 200382004 година на регион Струма (Югозападна България). Турнирът се проведе в зала „Септември“ в Разлог, като в последния мач от програмата представителите на домакините надиграха Марек (Дупница) с 2:1 гейма и спечелиха първото място, а дупничани останаха втори. Резултати от третия ден: Велбъжд – Марек 0:3 Ботев Ихтиман – Етрополе 3:0 Пирин – Миньор 3:0 Етрополе – Велбъжд 0:3 Ботев Ихтиман – миньор 3:0 Пирин – Марек 2:1 Крайно касиране: 1.Пирин (Разлог) 2.Марек (Дупница) 3.Ботев (Ихтиман) 4.Миньор (Перник) 5.Велбъжд (Кюстендил) 6.Етрополе (Етрополе)