Дебютант спаси Барса от резил за купата (видео)

Носителят на трофея Барселона едва се спаси от загубата в първия мач с Еркулес от 1/16-финала за Купата на Испания. Каталунците се добраха до равенство 1:1, след като първи получиха гол в своята врата. Домакините поведоха с попадение на Давид Маинс в 52-ата минута, но дебютантът Карлес Аленя измъкна гостите със страхотен гол в 58-ата минута. Така Еркулес за пореден път доказа, че е доста неудобен съперник за Барса, като има 3 победи в последните 5 мача с каталунците.Неубедителното представяне на гостите може да бъде оправдано с факта, че Луис Енрике оставил титулярите си да почиват преди Ел Класико и бе дал шанс на много младоци и резерви да покажат какво могат. Истината е обаче, че повечето от тях не впечатлиха с нищо.Първото полувреме Барселона владееше повече топката, но трудно достигаше до реални голови възможности. В 10-ата минута Пако Алкасер стреля нелошо от фаул, но вратарят спаси. Другата възможност за гостите бе едва в 37-ата минута, когато след центриране от фаул Борха Лопес стреля с глава, но доста неточно.В същото време Еркулес се защитаваше добре и чакаше всяка възможност да контраатакува. В 27-ата минута домакините създадоха първата си голова опасност като удар на Гаспар бе спасен от Яспер Силесен. В 43-ата минута пък Алваро Салинас получи центриране в наказателното поле, но изстрелът му с глава бе покрай вратата.В началото на втората част домакините заиграха още по-смело и в 49-ата минута си спечелиха фаул на границата на наказателното поле, а Гаспар стреля силно в близкия ъгъл и принуди Силесен да се намесва решително. В 52-ата минута Еркулес стигна и до шокиращо откриване на резултата. Тогава при едно центриране в наказателното поле Давид Маинс бе изпуснат на далечната греда и отблизо вкара с тяло за 1:0.Барса все пак реагира светкавично и вдигна оборотите. Така в 58-ата минута Карлес Аленя с прекрасен удар от дистанция не остави шансове на вратаря и възстанови равенството за 1:1.След това Барселона имаше още няколко възможности да поведе в мача, като Люка Дин стреля опасно в 61-ата минута, а след това отново той в 63-ата минута от воле прати кълбото над вратата. В 76-ата минута Андре Гомеш също пропусна страхотна възможност, като с глава отблизо прати топката в ръцете на вратаря. След това и Марк Кардона на два пъти можеше да се разпише, но ударите му бяха отразени от стража на съперника.В крайна сметка Еркулес удържа престижно равенство, докато Барселона разочарова, но едва ли ще има проблем да довърши съперника в реванша на "Камп Ноу" на 21 декември.МИНУТА ПО МИНУТА